Problem z wyegzekwowaniem gwarancji

Witam serdecznie.

Może na początku podam specyfikację komputera:

-płyta główna-Asus P5N-D

-CPU-Intel Core2 Duo E8200

-GPU-2xGalaxy GeForce 8800GT 512MB

-4GB RAM Kingston 800MHz

-dysk WD Caviar 320GB

-Windows Vista Home Premium SP2

-Komputer był kupowany jako zestaw w pewnym sklepie, którego nazwę pominę, i jest zaplombowany do końca gwarancji (luty 2010)

-zasilacz Corsair HX 620W

Około miesiąca temu opisane wcześniej komputer zaczął sypać artefaktami. Właściwie wszystkie nowsze gry dziwnie się zachowywały: w GRID: Race Driver ekran robi łsię czerwony, w DiRT ekran robił się zielony i wywalało BSODy, w Crysis Warhead to samo. Aby upewnić się, że przyczyną nie jest soft sformatowałem dysk twardy i wszystko od nowa zainstalowałem-wtedy artefakty zaczęły pojawiać się już na pulpicie. Postanowiłem oddać komputer do serwisu. Na miejscu wszystko poszło dobrze, panowie przyjęli sprzęt i powiedzieli, że usterka jest poważna i komputer musi być wysłany do jakiegoś serwisu poza Warszawa. Cierpliwie poczekałem dwa i pół tygodnia-nagle telefon, że sprzęt jest do odebrania. Na miejscu dowiedziałem się, że z komputerem jest wszystko dobrze, tzn. przechodzi 3dmarka 06. Jedyne co serwis zrobił to oczyścił wnętrze oudowy. Więc myślę"ok", pewnie był w środku brudny(przypominam, że nie mgoę go czyścić z powodu plomby). Wrociłem do domu, podłączam sprzęt-rzeczywiście puplit się normalnie zachowuje. Wchodzę w panel sterowania nvidii-okazuje się, że SLI jest wyłączone(świetny serwis-prawdopodnie nie wiedzieli o dwóch GPU), ale myślę, że może jest OK. Włączam SLI i puszczam 3dmarka Vantage. Wszystko poprawnie przechodzi, wynik GPU 9600pkt w trybie performance (czyli chyba w porządku). Następnie instaluję Crysis Warhead. Po włączeniu ustawiam rozdziałkę 1920x1200, detale entuzjasta, AAx0(kiedyś na takch ustawieniach mogłem spokojnie grać). Gra się wczytuje, intro i szok- mam 10 FPSów w grze, ale jakoś chodzi. Niestety po przejściu paru kroków znowu wywaliło artefakty, ścięło grę i całego kompa-koniec. Znowu pakuję komputer do samochodu i do sklepu. Tym razem na dysku jest zainstalowany Crysis Warhead, którym to serwisanci mogą kompa potestować. Znowu czekam 2 tygodnie-telefon. Komputer jest sprawny-artefakty są spowodowane grą(która przez rok dobrze na tym kompie chodziła). I tutaj straciłem zimną krew, ale po opamiętaniu postanowiłem się was poradzić co w takiej sytuacji zrobić. Serwis sklepu, w któym miałem nieszczęście kupić komputer wyraźnie wymiguje się od naprawy. Komputera jeszcze nie odebrałem, zrobię to jutro. Bardzo proszę o pomoc członków forum Dobrychprogramów, co mam takiej sytuacji robić. Pozdrawiam, Piotrek

Witam moim zdaniem udać się do federacji konsumenta i tam przedstawić swój problem.A urządzenie póki jest na gwarancji muszą robić bez żadnej łaski i z tego co się orientuje do 3 razy naprawa a potem wymiana na nowy( oczywiście jeśli sprzęt nie został uszkodzony z winy użytkownika,tylko jest to ukryta wada fabryczna)

Pozdrawiam

ciężko będzie :frowning:

sklep bedzie twierdził że to gra powoduje… Jak jest tylko winda to wszystko OK. Więc winna gra. Sam też w tej chwili nie wiesz co jest przyczyną…

Ale proponuję taki tryb postępowania:

  • po pierwsze - wszystko na papierze (mailu)- zażądaj na papierze naprawy kompa a oni ci odpiszą że jest sprawny :shock: Poproś/zażądaj aby spisali nr seryjne wszystkich części kompa

  • po drugie bierz kompa (jak będziesz miał ten papier) i idziesz do innego (dobrego) serwisu, niech stwierdzą co jest nie OK. Pamiętaj, że masz spisane nr wszystkich części, więc nikt ci nie powie, że podmieniłeś.

  • Masz komp naprawiony (zła była grafa lub pamięć, lub MB lub…), zapłaciłeś, masz fakturę z wyszczególnionymi pozycjami (diagnostyka, wymiana, koszt części etc i nr części)

  • idziesz do sklepu i żądasz zwrotu, sklep odmawia i idziesz do sądu (sklep pewnie nie zgodzi się na sąd konsumencki)

  • czekasz 2 lata, może 3 lata i wygrywasz/przegrywasz (w przypadku przegranej pokrywasz koszty sądowe) w zależności od wiedzy komputerowej sędziego i jego humoru.

Współczuję… :frowning:

Stawiam, że zwalona pamięć albo grafa

Co do tej gry. Grałem w Crysis Warhead na tym komputerze prawie rok i wszystko było dobrze. Do tego w innych grach też występują problemy. Zainstalowałem Warheada bo najbardziej obciąża i do tego działa bez płyty. Puma, z tym pójściem do innego serwisu i tam sprawdzeniem będzie problem, bo jak pisałem w pierwszym poście komputer jest zaplombowany.

Sorry że to powiem,ale na Viście wszystko możliwe,możliwe też że jakaś aktualizacja wadzi,skoro gra działała wcześniej na tym sprzęcie.

Uhhhh… co ma Vista do tego wszystkiego? Pisałem przecież, że formatowałem komputer i potem było to samo.