Problem z wygaszaczem ekranu

Witam, mam problem z wygaszaczem ekranu. Mam ustawione, że po 3-ech minutach ma się włączyć wygaszacz a po wznowieniu ma się pokazać ekran logowania, w ustawieniach zasilania mam ustawione, że po 5-ciu minutach ma się wyłączyć monitor. Od jakiegoś czasu wyłącza się tylko monitor, bez uprzedniego wygaszacza a po wznowieniu jest mój pulpit a nie ekran logowania. Dlaczego się tak dzieje, że wygaszacz się nie włącza?? Czy to może mieć coś wspólnego z Fraps’em??

Windows Vista SP1

A spróbuj wyłączyć programy działające w tle.

Ja miałem podobny problem. Mianowicie miałem ustawione aby monitor wyłączał sie po 1 minucie i wszystko było ok aż nie włączyłem programu HD Tune. Kiedy program był włączony ekran gasił sie po 15 minutach a nie po jednej.

Po wyłączeniu programu problem dalej występował. Dopiero kiedy zmieniłem plan zasilania to wracało wszystko do normy :slight_smile:

Najprawdopodobniej jest to wina jakiegoś programu :slight_smile:

To nic nie da, mam pusty pulpit, pusty pasek (prócz Winamp’a ale on chodzi 24h i przedtem było ok) Moim zdaniem to Frap’s bo jak przeleciałem wszystkie wygaszacze to wszędzie były pokazane liczby tylko nie na tym co miałem, więc zmieniłem na inny co miał. Teraz żaden się ni uruchomi po tych 3-ech minutach i zauważyłem, że Fraps nawet nie jest uruchomiony.

To wyłącz Frapsa i poczekaj na reakcje. Wtedy sie dowiesz ;p

Zrestartuj kompa. Nie włanczaj Frapsa. Ustaw monitor na 5 minut ( czy ile tam chcesz) poczekaj aż sie wyłączy. Jak sie wyłączy po tych 5 to włącz frapsa i sprawdz ponownie po ilu minutach sie wyłączy monitor. Wtedy może sie czegoś dowiesz :slight_smile:

kozik_vel_17 ,