Problem z wygaszaczem ekranu

Witam

Piszę dziś z takim nieco banalnym pytaniem, ale chodzi o to że wygaszacz ekranu i wygaszenie monitora(które powinno odbyć się nieco później) nie działa, tzn. pewnie działa ale jakiś programik go blokuje - tylko że ja lubię mieć dużo programów otwartych(bo po to robiłem upgrade ramu…) i nie wiem jak zidentyfikować program który blokuje mi wygaszacz i moje pytanie brzmi czy istnieje jakiś “screensaver doctor” który pokaże mi listę aplikacji które to robią ? Lub czy istnieje jakiś zamiennik standardowego modułu wygaszacza ekranu ? Wygaszacz ekranu odrazu blokował mi komputer, a teraz muszę wciskać Win+L :wink: Co prawda przyzwyczaiłem się już że wciskam, lecz czasem zapomnę. Dodam że z komputera korzystają inne osoby, często zostawiają swoje konta zalogowane w tle ale to chyba nie jest przyczyną… przy 4GB ram system działa sprawnie i nie zwracam już na to aż takiej uwagi jak dawniej.

Nie znam program(u)ów umożliwiających wykrywanie aplikacji blokujących wygaszacz i wygaszenie monitora (takowe przeważnie mają opcję blokowania w swoich ustawieniach), musiałbym się po prostu zapoznać z listą oprogramowania jakie jest u Ciebie uruchomione, albo doradziłbym przeglądnięcie ustawień używanych programów, w poszukiwaniu opcji uniemożliwiającej uruchomienie wygaszacza.

Programy jakie przychodzą mi na myśl, z możliwością blokady “wyłączania się” monitora/ekranu jak również włączania wygaszacza, to odtwarzacze wideo - tylko że one raczej powinny blokować wygaszenie jedynie podczas odtwarzania, a nie w czasie bezczynności. “Teoretycznie” również komunikatory mogą posiadać podobną możliwość (wespół z systemem, monitorowana jest ich aktywność, przez co odliczanie czasu do włączenia wygaszacza jest resetowane, np. jako opcja dla przychodzących wiadomości i wyświetlania dymka w obszarze powiadomień).

Inną możliwą przyczyną może być również zanieczyszczenie sensora optycznego myszki. Nieraz zdarza się tak, że mały paproch lub włosek we wnęce z optyką (jak również na powierzchni, gdzie mysz leży), może powodować błędną interpretację elektroniki/oprogramowania, tego że mysz nie jest w stanie spoczynku, tylko jest użytkowana (brud powoduję załamanie światła, przez co czujnik określa to jako ruch urządzeniem). Częstym objawem takiego zabrudzenia optyki/powierzchni są mimowolne ruchy kursora, w którąś ze stron lub jego drgania (nie muszą one występować cyklicznie), mimo tego że myszy się tak naprawdę nie rusza.

Korzystam z WTW, muszę rzeczywiście jego konfigurację przeglądnąć. Myszka odpada bo komputer jak uśpię to sam się nie budzi(raz się obudził ale jak się okazało w dzienniku - usługa Media Center coś musiała zrobić, potem się uśpił :D) Odtwarzacze mam raczej wyłączone…

dav4 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.