Problem z "Wygaszaniem sie" monitora pod Widnows7

Mam wyłączony wygaszacz ekranu, więc po kilku minutach monitor się jakby samoczynnie “usypia”. Wlączenie się tego zjawiska wychodzi od systemu, więc nawet po wyłączeniu monitora i bezczynności systemu, po ponownym włączeniu monitora muszę go “obudzić” ruszając myszką. Ostatnio jednak zauważyłem coś takiego, iż gdy monitor się uśpiony przez system i jednocześnie wyłączony, to po jego włączeniu (co ważne, bez jego “budzenia”), monitor się jakby zawiesza. Odpala się odpowiednia lampka (zielona), lecz później zmienia się w lamkę żółtą odpowiadającej usypieniu i ciągle jest czarny ekran. Niewiem czy problem wychodzi od systemu cz od monitora, i jak go rozwiązać.

Jak wyłączysz monitor to system nadal przekazuje obraz przez kartę graficzną do wyświetlacza. Po pewnym czasie system wyłącza obraz, aby oszczędzać zasilanie, wtedy po ponownym włączeniu monitora przejdzie on w stan uśpienia, bo nie ma sygnału video. To zupełnie normalne. Dopiero jak poruszysz myszką powróci obraz.

Można to wyłączyć w zarządzaniu energią (panel sterowania).

Tyle, że jak ruszam myszką to obraz… nie powraca. Przepraszam, niewiem dlaczego nie dodałem tego, bo w tym tkwi własniciwie mój problem.

A jak tylko wyłączysz monitor i potem włączysz zanim system go uśpi to obraz się pojawia czy nie?

Wtedy tak.

W takim razie problem najprawdopodobniej pochodzi od systemu. Najlepiej w panelu sterowania znajdź opcję “Wyłącz ekran” i ustaw na “nigdy”.