Problem z "Wygaszaniem sie" monitora pod Widnows7

(siara_acm) #1

Mam wyłączony wygaszacz ekranu, więc po kilku minutach monitor się jakby samoczynnie "usypia". Wlączenie się tego zjawiska wychodzi od systemu, więc nawet po wyłączeniu monitora i bezczynności systemu, po ponownym włączeniu monitora muszę go "obudzić" ruszając myszką. Ostatnio jednak zauważyłem coś takiego, iż gdy monitor się uśpiony przez system i jednocześnie wyłączony, to po jego włączeniu (co ważne, bez jego "budzenia"), monitor się jakby zawiesza. Odpala się odpowiednia lampka (zielona), lecz później zmienia się w lamkę żółtą odpowiadającej usypieniu i ciągle jest czarny ekran. Niewiem czy problem wychodzi od systemu cz od monitora, i jak go rozwiązać.

(Jtkmalinowski) #2

Jak wyłączysz monitor to system nadal przekazuje obraz przez kartę graficzną do wyświetlacza. Po pewnym czasie system wyłącza obraz, aby oszczędzać zasilanie, wtedy po ponownym włączeniu monitora przejdzie on w stan uśpienia, bo nie ma sygnału video. To zupełnie normalne. Dopiero jak poruszysz myszką powróci obraz.

(system) #3

Można to wyłączyć w zarządzaniu energią (panel sterowania).

(siara_acm) #4

Tyle, że jak ruszam myszką to obraz... nie powraca. Przepraszam, niewiem dlaczego nie dodałem tego, bo w tym tkwi własniciwie mój problem.

(Jtkmalinowski) #5

A jak tylko wyłączysz monitor i potem włączysz zanim system go uśpi to obraz się pojawia czy nie?

(siara_acm) #6

Wtedy tak.

(Jtkmalinowski) #7

W takim razie problem najprawdopodobniej pochodzi od systemu. Najlepiej w panelu sterowania znajdź opcję "Wyłącz ekran" i ustaw na "nigdy".