Problem z wyjściem USB


(Gerard Marondel) #1

Od 3 dni walczę ale bez skutecznie, więc postanowiłem Was poprosić o pomoc: problem jest z wejsciem USB wkładam irde do komunikacji z telefonem komórkowym i nic się nie dzieje a jeszcze kilka dni temu ta sama irda zgłaszała sie jako Sigma

Próbowałem uruchamiac kreatora nowego urządzenia ale tam nie ma tej Sigmy, próbowałem wgrac stery z płyty głównej i tez nic, przypuszczam ze jakis plik brakuje w WIN XP ale ja tam rzadko zagłądam i jeszcze rzadziej bym cokolwiek usuwał.

Co radzicie?? :frowning:


(Mateuszmati8293) #2

Być może irda padła. Sprawdź na innym kompie czy jest to samo


(Mortalisster) #3

germar zobacz w menadżerze urządzeń. Może tam koło tej irdy masz taki wykrzyknik. Jak tak do stery padły.


(Gerard Marondel) #4

No właśnie w menadżerze urządzen to patrzyłem i nie ma nic z wykrzyknikami tam kiedys było to urządzenie ale go teraz nie ma, byłem u sąsiada i u niego na kompie jest irda/trochę musiałem zaczekać aż siezainstalowała/ jak również wziąlem pendriva i on też jest a u mnie go nie ma.

Dzięki za porady czekam na następne. :frowning:


(qrczak13) #5

W biosie sprawdź czy masz włączoną obsługę USB.


(Kowalczyk Wiktor) #6

Skoro wcześniej działało to chyba raczej samo się nic nie przestawiło... Chyba, że coś grzebałeś w BIOSie germar? Zrób reset BIOSa, możliwe, że jest coś nie tak z przerwaniami. Miałem kiedyś podobny problem z kontrolerem.


(Gerard Marondel) #7

HE he w biosie juz dawno nie byłem trzeba tam co nie co odkurzyc pyłu na pewno dużo ha ha, a tak nawiasem mówiąc nie wiem czy to czasem nie przez Linux który mam na innym dysku. jutro muszę się temu przyjrzeć