Problem z wyjściem USB

Od 3 dni walczę ale bez skutecznie, więc postanowiłem Was poprosić o pomoc: problem jest z wejsciem USB wkładam irde do komunikacji z telefonem komórkowym i nic się nie dzieje a jeszcze kilka dni temu ta sama irda zgłaszała sie jako Sigma

Próbowałem uruchamiac kreatora nowego urządzenia ale tam nie ma tej Sigmy, próbowałem wgrac stery z płyty głównej i tez nic, przypuszczam ze jakis plik brakuje w WIN XP ale ja tam rzadko zagłądam i jeszcze rzadziej bym cokolwiek usuwał.

Co radzicie?? :frowning:

Być może irda padła. Sprawdź na innym kompie czy jest to samo

germar zobacz w menadżerze urządzeń. Może tam koło tej irdy masz taki wykrzyknik. Jak tak do stery padły.

No właśnie w menadżerze urządzen to patrzyłem i nie ma nic z wykrzyknikami tam kiedys było to urządzenie ale go teraz nie ma, byłem u sąsiada i u niego na kompie jest irda/trochę musiałem zaczekać aż siezainstalowała/ jak również wziąlem pendriva i on też jest a u mnie go nie ma.

Dzięki za porady czekam na następne. :frowning:

W biosie sprawdź czy masz włączoną obsługę USB.

Skoro wcześniej działało to chyba raczej samo się nic nie przestawiło… Chyba, że coś grzebałeś w BIOSie germar? Zrób reset BIOSa, możliwe, że jest coś nie tak z przerwaniami. Miałem kiedyś podobny problem z kontrolerem.

HE he w biosie juz dawno nie byłem trzeba tam co nie co odkurzyc pyłu na pewno dużo ha ha, a tak nawiasem mówiąc nie wiem czy to czasem nie przez Linux który mam na innym dysku. jutro muszę się temu przyjrzeć