Problem z wykonaniem formata - restart kompa

(Pascalekk) #1

Witam, mój system to Win XP Home Edit.

Mam problem z zrobieniem formata komputera.

Komputer powiedzmy że działa dobrze ( po wirusach muli ) więc chciałem zrobić format, uruchomiłem ponownie, w biosie ustawiłem Boot from CD-Rom, wsadziłem płytę z Windowsa XP Home Edit. "Nacisnij dowolny klawisz a spowoduje to rozruch z CD..."

Klikam i pojawia się niebieski ekran "ładowanie plików sterowniki itp itp" po załadowaniu plików instalacyjnych gaśnie monitor - czarny ekran po 3 sekundach pojawia się kolejny niebieski ekran powitalny z Windowsa (> ten pierwszy w którym jest opcja "ENTER - Dalej" i w tym momencie komputer się wyłącza całkowicie. Nie wiem co robić - jedni mówili żeby wyciągnąć przed tym baterie z biosu tak robiłem nic to nie dało.

Proszę o pomoc

(system) #2

Miałem ten sam problem do wczoraj, sprawdź temperature procesora, jest zapewne wysoka, odkurz radiatory, wentylatory, całe wnętrze, sprawdź czy masz paste(termoprzewodzącą) na procesorze, jak masz jakis stary spalony zasilacz wykręć z niego wiatrak i podłącz pod której zasilanie i zamontuj tak żeby wysysał ciepłe powietrze, odkręć obudowe, postaw komuter w zimnym(nie wilgotnym miejscu) i rozpocznij format.

mam nadzieje ze pomogłem.

(Pascalekk) #3

sprawdzę tą opcje jak wrócę do domu, przy czym robiłem tego formata przy otwartej obudowie i raczej nie zauważyłem na czujnikach jakiś znaczących wzrostów temperatury na podzespołach ale sprawdzę to i dam znać

(system) #4

W BIosie Sprawdź jaka jest temp. na tym komputerze którego naprawiałem było 67*C jak zrobiłem to co Tobie napisalem spadlo do 33*C

(Bartt85) #5

po prostu możliwy uszkodzony bios lub płyta gł. nie wykluczajmy tego! robilem kolesiowi formata i wyskakiwal niebieski ekran ! nie pomoglo nic oprócz serwisu! do wymiany byl bios i plyta :frowning:

(system) #6

ale u niego nie ma bluescreena, tylko komputer sie wyłącza czyli coś z Nagrzewaniem/Zasilaniem:)