Problem z wykonaniem formata - restart kompa

Witam, mój system to Win XP Home Edit.

Mam problem z zrobieniem formata komputera.

Komputer powiedzmy że działa dobrze ( po wirusach muli ) więc chciałem zrobić format, uruchomiłem ponownie, w biosie ustawiłem Boot from CD-Rom, wsadziłem płytę z Windowsa XP Home Edit. “Nacisnij dowolny klawisz a spowoduje to rozruch z CD…”

Klikam i pojawia się niebieski ekran “ładowanie plików sterowniki itp itp” po załadowaniu plików instalacyjnych gaśnie monitor - czarny ekran po 3 sekundach pojawia się kolejny niebieski ekran powitalny z Windowsa (> ten pierwszy w którym jest opcja “ENTER - Dalej” i w tym momencie komputer się wyłącza całkowicie. Nie wiem co robić - jedni mówili żeby wyciągnąć przed tym baterie z biosu tak robiłem nic to nie dało.

Proszę o pomoc

Miałem ten sam problem do wczoraj, sprawdź temperature procesora, jest zapewne wysoka, odkurz radiatory, wentylatory, całe wnętrze, sprawdź czy masz paste(termoprzewodzącą) na procesorze, jak masz jakis stary spalony zasilacz wykręć z niego wiatrak i podłącz pod której zasilanie i zamontuj tak żeby wysysał ciepłe powietrze, odkręć obudowe, postaw komuter w zimnym(nie wilgotnym miejscu) i rozpocznij format.

mam nadzieje ze pomogłem.

sprawdzę tą opcje jak wrócę do domu, przy czym robiłem tego formata przy otwartej obudowie i raczej nie zauważyłem na czujnikach jakiś znaczących wzrostów temperatury na podzespołach ale sprawdzę to i dam znać

W BIosie Sprawdź jaka jest temp. na tym komputerze którego naprawiałem było 67*C jak zrobiłem to co Tobie napisalem spadlo do 33*C

po prostu możliwy uszkodzony bios lub płyta gł. nie wykluczajmy tego! robilem kolesiowi formata i wyskakiwal niebieski ekran ! nie pomoglo nic oprócz serwisu! do wymiany byl bios i plyta :frowning:

ale u niego nie ma bluescreena, tylko komputer sie wyłącza czyli coś z Nagrzewaniem/Zasilaniem:)