Problem z wykryciem karty graficznej przez komputer

(kiel157) #1

Witam

Otóż mam problem związany z wykryciem karty graficznej przez komputer. Instalowanie sterowników nic nie daje. Stało się to po tym jak zainstalowałem nowe sterowniki i usunąłem stare. Oczywiście próbowałem usuwać nowe i instalować stare ,ale bez rezultatów.

Z góry dzięki za odpowiedz.

(Villy) #2

podaj model karty graficznej, system

(kiel157) #3

Ati radeon HD 4870

Windows Vista 32 bitowy

(Villy) #4

co dokładnie masz na myśli pisząc że nie wykrywa?? jak wygląda problem nie wiem masz w menedżerze nieznane urządzenie jako karta graficzna czy nie mozesz dać wyższej rozdzielczości czy jak?

(kiel157) #5

Mogę zmienić rozdzielczość ale wykrywa mi tylko kartę VGA :

(Villy) #6

kliknij prawym i aktualizuj, moze windows update ma cos odpowiedniego

(kiel157) #7

Nie pomaga :frowning:

(Villy) #8

odinstaluj catalyst wszelkie możliwe, i ściągnij autodetect

(kiel157) #9

Przedtem ściągnołem driver cleaner 3 i pousuwalem wszystkie pliki ati , zainstalowałem i dalej to samo za każdym razem takie coś po instalacji wyskakuje :

(rgabrysiak) #10

Jakie informacje wyświetlają się po kliknięciu w "Wyświetl dziennik"

(kiel157) #11

Nie da się tego otworzyć klikam i nic się nie dzieje :frowning:

-- Dodane 07.02.2012 (Wt) 17:33 --

Ma ktoś jakieś pomysły??

(Villy) #12

usuń sterowniki wszystkie do grafiki i ściągnij driver max on często pomaga w kwestii niepasujących sterownikow

(kiel157) #13

W tym programie nie wyszukuje mi karty graficznej , nawet tej VGA . :frowning: :frowning:

(Villy) #14

http://driverswin.com/ati-radeon-hd-4870-drivers/ ściągnij stąd ati vga i cała reszte

(kiel157) #15

Cały czas po instalacji to wyskakuje ... http://imageshack.us/photo/my-images/687/121bt.jpg/

(Villy) #16

.NET framework 3.5 zainstaluj, następnie w trybie awaryjnym (w trakcie rozruchu F8) usuń sterowniki do grafiki i zainstaluj w trybie awaryjnym http://driverswin.com/ati-radeon-hd-4870-drivers/

tylko uprzednio zainstaluj tą biblioteke .NET framework, i w trybie awaryjnym dopiero pousuwaj sterowniki i zainstaluj te co podalem

(kiel157) #17

Gdy instaluje sterowniki w trybie awaryjnym to wyskakuje taki błąd :

(Villy) #18

więc spróbuj zainstalowac w trybie awaryjnym najnowsze sterowniki uprzednio usuwając aktualnie zainstalowane , jak rozumiem .net framework 3.5 zainstalowałeś tak?

(kiel157) #19

Tak zainstalowałem .net framework

(Villy) #20

po instalacji net framework, nie mozesz wraz zainstalowac sterownikow ani zobaczyc dziennika?

-- Dodane 08.02.2012 (Śr) 22:03 --

sproboj teraz w normalnym trybie

-- Dodane 08.02.2012 (Śr) 22:13 --

na zagranicznym forum piszą żeby wyczyścić programem driver sweeper, i pozwolić windows update znaleźć sterownik, a więc spróbujmy tak

wielu ludziom to pomoglo z tego co czytam, tylko wpierw tym sweeperem wyczysc z sterownikow

-- Dodane 08.02.2012 (Śr) 22:16 --

krótka instrukcja

1. driver sweeper - wyczyśc z wszelkiego ati sterownikow

2. menedżer urządzeń - odinstaluj sterownik do grafiki

3. uruchom komputer ponownie i zaczekaj aż się zainstalują sterowniki z microsoft update