Problem z wykryciem karty graficznej

Witam

Mam problem z laptopem Asus X52JC i5-460M z win 7, laptop ma problem z wykryciem karty Nvidia GEFORCE 310M, wcześniej działała bez zarzutu. Jedyna jaka jest teraz wykrywana to Intel HD. Słyszałem, że powinienem wejść do Biosu by rozwiązać ten problem ale tu pojawia się kolejna trudność nie mogę wejść do niego tak jakby ta opcja była niedostępna. Prosiłbym o mniej zaawansowane odpowiedzi, gdyż nie jestem wielkim znawcą :smiley: (Przepraszam jeśli zły dział)

Dodane 30.06.2012 (So) 20:43

Udało mi uruchomić Bios ale co dalej? Co zrobić aby “uruchomić” tę kartę graficzną? :frowning:

Zobacz: http://www.ehow.com/how_6804375_disable … -bios.html

Może przydać się http://translate.google.com/ - wklejamy adres strony albo tekst do przetłumaczenia i klikamy Tłumacz.

Wiele ludzi http://forum2.andeeria.pl/printview.php … e9daee4722 http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1295855.html mówi o opcji Integrated Peripherals i możliwości wyboru w BIOS między kartę zintegrowaną, a pozostałymi.

Różnica między włączyć i wyłączyć, to różnica między Enable (Włącz) i Disable (wyłącz). Więc nawet poradniki opisujące włączenie, podczas kiedy interesuje się wyłączenie, powinny przydać się do czegoś.

Ważne,żeby zapisać ustawienia w BIOS, czyli opcja typu Exit with SAVING Changes (wyjdź z zapisanymi zmianami).

Jeżeli nie będziesz mógł znaleźć potrzebnej opcji, weź aparat, zrób zdjęcia BIOS, wrzuć je np. na http://vpx.pl/ lub http://fotosik.pl/ albo zaznacz zdjęcia i prawy przycisk myszy na zdjęcia i opcja Wyślij do - folder skompresowany (.zip). I takie archiwum zip wrzucasz np. na http://www.sendspace.pl/ albo http://turbobit.net/ i podajesz link na forum.

Powodzenia i daj znać o efektach. Trzymam kciuki.

Pozdrawiam!

Teraz jest tak że windows(dedykowany sterownik/aplikacja) uruchamia tą kartę graficzną, aby zwiększyć wydajność(np w grach), a jak jest niepotrzebna to włącza zintegrowaną i dzięki temu wydłuża się czas na baterii.

zainstaluj sterowniki z stąd do obu grafik i wtedy powino być ok a jeśli nadal nie będzie to napisz

PS karty może nie wykrywać póki jest wyłączona.

Wielkie dzięki, poczytałem trochę i udało mi się znaleźć opcję związana z integracją kart i wystarczyło to wyłączyć by wszystko wróciło do normy. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za pomoc :smiley:

Pozdrawiam

Dodane 30.06.2012 (So) 21:56

Dostrzegłem jeszcze jedna sprawę, wciąż nie można uruchomic panelu sterowania Nvidia mimo tego, że wszystko już działa. :shock:

Dodane 30.06.2012 (So) 22:10

Ok wszystko działa już na 100% :slight_smile: Jeszcze raz serdecznie dziękuję za pomoc.

Do zamknięcia