Problem z wykryciem modemu

Witam.

Z powodów technicznych innego komputera do którego podłączony był internet, postanowiłem zainstalować modem na innym. Problem w tym, że komputer nie wykrywa modemu podłączonego do usb. Wszystkie inne przyrządy podłączone do usb zostały wykryte. Nie wiem co z tym zrobić, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc. Modem to Sagem Fast 800-840.

Tego modemu nie instaluje się poprzez automatycznego kreatora systemu Windows.

  1. Płytka od neostrady / pobranie sterowników ze strony Sagema albo TPSA.

  2. Instalujesz sterowniki do Sagem F@st 800-840.

  3. Dopiero teraz podłączasz modem do portu USB (pojawi się stosowny monit pod koniec instalacji).

  4. Monit automatycznie znika. W połączeniu sieciowym wprowadzach login i hasło. Gotowe.

A jeśli komputer w ogóle nie widzi modemu, spróbuj go podłączyć do innego portu USB, albo przeczyścić styki.

Tak też robiłem, tyle że po wejściu w oprogramowanie sterownika, wyświetla mi się że modem jest odłączony. A ze stykami na pewno wszystko ok, ponieważ mam podłączone słuchawki, myszkę - sprawdzałem wszystkie wejścia.

A jak jest z diodami PWR i ADSL? Wygaszone, migają, światło ciągłe?

Święcą ciągle.

Problem ze sterownikiem na mój gust.

http://support.sagem-communications.com … _carte.php

Wybierasz Poland, następnie ADSL, SAGEM F@st 800/840. Przechodzisz po lewo na zakładkę Sterowniki. Ściągasz wersję dla systemu Windows.

A jaki system poprzednio, a na problematycznym kompie? XP, Vista(32/64), 7(32/64)?

Ok, spróbuję. System Windows XP Professional, ale fabrycznie była wersja Home. A z komputerem zdarzały się już wcześniej małe problemy.

O, modem się zainstalował, i pojawiła się ikonka. Dzięki ci wielkie :slight_smile:

moze tez byc zla konfiguracja modemu , a pod jaki windows?

Już sterownik do modemu zainstalowany, teraz pojawił się inny problem. Link do tematu: instalacja-internet-adsl-t334978.html