Problem z wykryciem napędu USB

(Kklaudi) #1

Proszę o pomoc

Chciałem zmienić soft w aparacie cyfrowym. Pobrałem odpowiedni plik z netu, odpaliłem windows commander, a tu brak napędu. Komputer widzi apartat cyfrowy i bez problemu ściąga zdjęcia z karty i pamięci wewnętrznej, natomias nie mogę do niego wgrać z powrotem fotek i żadnych plików, w panelu sterowania w “skanerach i aparatach fotograficznych” czyli urządzeniach usb aparat jest zainstalowany.

Windows xp sp2, kodak dx7590

pozdrawiam wszystkich

(JNJN) #2

Jak wgrana aplikacja do aparatu,to odinstaluj,restart kompa.

Odinstaluj aparat z kompa,folder scanery i aparaty cyfrowe ma być pusty,restart kompa i niech go system ponownie zainstaluje i zobacz.

(Kklaudi) #3

Niestety, po zainstalowaniu aparatu jest to samo, tzn. w skanerach jest, a nie widać go jako napędu. Może jakaś inna podpowiedź?

(JNJN) #4

A w mój komputer się pojawia.

To usuń wpisy jak są.

Usuń wartości Upperfilters i Lowerfilters z klucza

HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMcurrentcontrolsetcontrolclass{4d36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} i zrestartuj komputer i zobacz.

I to

http://www.grzegorz.net/articles/index. … xppendrive

(Kklaudi) #5

Usunąłem, ale miałem tylko upperfilters w tym kluczu, w mój komputer pojawia się tylko w skanerach, niestety dalej nic z tego, czy to oznacza przeinstalowanie systemu?

(JNJN) #6

A drugi link sprawdziłeś - może masz taki wpis sprawdź,wtedy usuń lub zmień na 0.

Sprawdź aparat na innnym kompie z XP,bo może to wina aparatu.

(Kklaudi) #7

Oczywiście, żę sprawdziłem i wykonałem (wstawiałem wartość 1 i 0), ale nie pomogło. Jak kupiłem aparat, było to gdzieś w maju tego roku, wszystko działało OK, niestety dziś nie mam dostępu do żadnego kompa z xp, myślę, że to jakieś zamieszanie w systemie. Ten instalowany był w kwietniu. Ale to chyba nie ma znaczenia.

(JNJN) #8

A jak instalowałeś system XP to był z SP1 czy od razu z SP2 i czy masz zainstalowany SP2 - bo on nieraz potrafi zamieszać.

(Kklaudi) #9

Od razu sp2, zainstalowałem na nowym, prosto ze sklepu kompie, jeśli chodzi o oprogramowanie, to owszem aktualizacje włączone, i w zasadzie nic się tutaj nie działo, nie wiem - może oprogramowanie do kamery cyfrowej namieszało, odistalowałem go i tak nie pomogło.

(JNJN) #10

Na podłączonym aparacie ,zobacz jeszcze w zarządzaniu dyskami,może trzeba mu przypisać literę.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=41303

(Kklaudi) #11

NIestety, nie widzi go jako dysku

(JNJN) #12

A powinien być widziany jako dysk wymienny.

A porty USB działają jak należy - sprawdź na innym urządzeniu USB.

Włóż Pendrive do USB i zobacz jak komp go zainstaluje - czy prawidłowo.

Trzeba sprawdzić aparat na innym kompie,może karta lub aparat coś nie tak.

(Kklaudi) #13

Już wszystko wiem, to nauczka na przyszłość. Posiadam oryginalne oprogramowanie kodak easyshare dołączone do aparatu cyfrowego. Jestem też zarejestrowany na oficjalnej stronie kodaka i dostaję upgready. Okazało się, że przy instalacji nowej wersji oprogramowania, trzeba było wyrzucić starą, jednak zamiast odinstalować tylko program, odinstalowałem wszystko łącznie z driverami. Zainstalowałem nową wersję, ale tylko samego programu easyshare, bez driverów. I stąd problem. Jeśli ktoś ma podobny sprzęt i oprogramowanie, to niech zwróci uwagę podczas ściągania z netu i podczas instalacji - co odinstalował, a co powinno zostać.

Człowiek uczy się na błędach! !!

Po całej nocy myślenia - dinstalowałem nowe oprogramowanie i włożyłem oryginalną płytę i okazało się, że wszystko jest po staremu. Oczywiście zainstalowałem nową wersję aplikacji ale driver został.

Temat uważam za zamknięty i dziękuję za sugestie.

CZŁOWIEK UCZY SIĘ CAŁE ŻYCIE I GŁUPI UMIERA

POZDRAWIAM