Problem z wykryciem WordPressa

Pobrałem Wordpressa 3.5.1, wklejam na serwer na tu nadal pokazuję się komunikat, że strona w budowie. Może czegoś nie ma w plikach WrodPressa ?

Poszukajmy powodów z tych banalnych.

  1. Jak nazywa się plik strony w budowie? Spróbuj mu zmienić nazwę na przykład na “idx.html” - zawsze masz go na serwerze, ale nie korzystasz z niego. Być może nazywa się “index.html”, dlatego serwer korzysta z niego zamiast z pliku “index.php”

  2. Jeżeli nie to, to może w WordPRessie masz zainstalowaną templatkę dla strony w budowie i jest ona aktywna?

  3. Jeżeli nie - na pewno skopiowałeś wszystkie pliki na serwer i masz dobrze skonfigurowanego wordpressa?

Ej, przypomniało mi się. Muszę zmienić serwer, nazwę i użytkownika mysql w pliku wp-config. Zmieniłem lecz nie chce się połączyć. Wszystko dobrze wypełniłem, nie wiem dlaczego tak się dzieje ! :frowning:

A co właściwie chcesz zrobić? …to jest świeża instalacja wordpressa, czy może przenosisz istniejącego czy coś w ten deseń?

Jeżeli świeża instalacja, to nic nie kombinujesz z plikiem wp-config (właściwie to pliku wp-config.php ma nie być).

-po prostu przez phpmyadmina tworzysz jakąś bazę danych, dajmy na to XYZ, potem odpalasz wordpressa i kieruje cię na kreatora instalacji …tam podajesz m.in. nazwę, login i hasło do utworzonej wcześniej bazy, host najczęściej zostawiasz localhost (chyba że dany hosting wymaga inaczej - co czasem się zdarza). I tyle, po zakończeniu procesu już powinno wszystko działać.

Jeżeli zaś chcesz przenieść istniejącego wordpressa, to => http://codex.wordpress.org/Moving_WordPress

A ja mam wrażenie że w głównym katalogu na serwerze masz oprócz plików wordpressowych także plik index.html. I to on jest odpalany. Jak mu zmienisz nazwę to zadziała.

A może na serwerze masz jaką psychiczną regułę w pliku .htaccess? Coś w stylu: “każde żądanie przekieruj na plik w budowie” ? To dwie najprawdopodobniejsze przyczyny.