Problem z wykrywaniem przez system smartfona z CM


(_tommy_) #1

Zastanawiam sie w czym jest problem… Komputer (Win 8.1) nie zawsze widzi telefon z CM12.1 (Android 5.1.1). Podpinam pod różne gniazda USB i nic, sterowniki mam zainstalowane więc nie powinno być problemu.

Ma ktoś jakiś pomysł jak to można naprawić? 

Pozdrawiam. 


(MacGregor) #2

Komputer nie widzi urządzenia czy go po prostu nie identyfikuje? Sprawdź czy za pomocą ADB jest wykrywany.


(Piotrek2255) #3

Włącz debugowanie USB i zmień typ pamięci z MTP/PTP na pamięć masową(powinno być w opcjach programistycznych lub ustawieniach pamięci)


(_tommy_) #4

Debugowanie włączone, zmiana pamięci? Nie widzę takiej opcji. 

Dziwne, raz działa raz nie, ale nie dziwi mnie to, CM12.1 na Sensation XE to nieoficjalny rom więc nie spodziewam się 100% bezproblemowego użytku :wink:


(MacGregor) #5

Jeżeli masz recovery typu CWM spróbuj zamontować kartę pamięci przez usb z jego poziomu. Jeśli się uda to wykluczy wszystkie awarie sprzętowe a winowajcą będzie sam CM


(_tommy_) #6

Nie znam się na typach recovery :stuck_out_tongue: nie wnikam, mam 4EXT Recovery i działa bardzo ładnie. Wszystko co chcę z jego poziomu zrobić to mi wystarczy :stuck_out_tongue:


(MacGregor) #7

Użyj ostatniej opcji z tego screena Klick. Oczywiście z podpiętą kartą micro-sd i kablem usb do komputera. Jeśli zostanie ona wykryta wykluczysz fizyczne uszkodzenie telefonu.