Problem z wykrywaniem sieci WiFi

Witam,

Działam sobie na komputerze domowym, a laptop stoi nie włączony. W pewnym momencie odpalam go i ku mojemu zdziwieniu sieć WiFi nie ma połączenia z internetem. Mówię sobie, ‘pewnie znów coś z udostępnianiem’. Wchodzę w zarządzanie siecią, a tu zakładki udostępnianie w połączeniu internetowym nie ma. Odinstalowałem więc kartę WiFi, zainstalowałem na nowo z aktualizacją. Teraz problem się pogłębił ponieważ połączenie WiFi za chiny nie chce się odpalić. Wykrywa je w ogóle jako #2 mimo, że #1 poszło w niepamięć i powinno się zainstalować na nowo jako #1 (może to szczegół, ekspertem nie jestem).

Sieć WiFi mam skonfigurowaną za pomocą programu od Asusa “WiFi-AP @n”, który znajduje się na oficjalnej stronie.

Płyta: Asus P5Q3 Deluxe zintegrowane WiFi

System: Windows 7 x64

Podobny problem już kiedyś się pojawił. Zniknęła zakładka udostępnianie, a Internet przestał być udostępniany przez system i trzeba było na nowo zahaczyć opcję (co też jest dziwne - te odhaczenia się same). Wystarczyło odinstalować kartę i zainstalować na nowo, teraz niestety *********.

Proszę pomóżcie mi w rozwiązaniu problemu. 10.000 tysięcy nie zaoferuje ale będę wdzięczny.

Taki już Widnows - jeśli podczas instalacji nie wykazowałes starego sterownika karta zainstaluje się jako #2 - możesz wejść w tryb awaryjny i tam zrobić z tym poządek.

Kolejny twój problem to program zarządzający połączeniem internetowym - często jest tak, że jeśli udostępnianiem zajmuje sie Winda z zarządzanidem osobny soft to dzieją się dziwne rzeczy, odinstaluj WiFi AP Asusa i zostaw sam sterownik. Zeskanuj wifke menadzerem windowsa i włącz udostępnianie.

Powinno zadziałać.

Przeinstalowałem wczoraj system. Pomogło lecz teraz w tym sofcie od Asusa (który zwykle działał normalnie) wyskakuje komunikat “Failed to enabled ICS”. W połączeniach sieciowych mam “Połączeni sieci bezprzewodowej 802.11n Network Adapter”, który jest włączony lecz ma status “Brak połączenia” i “Połączeni sieci bezprzewodowej 2 Microsoft Virtual WiFi Miniport Adapter”, który jest wyłączony i nie chce się włączyć.

Jakieś rady jak sprawić by działało, po ludzku?

Więc nie męcz się z tym programem Asusa i zostań przy zarządzaniu połączeniami w windows.

W tym celu usuń aplikację (odinstaluj) i zainstaluj sam sterownik karty WiFi.

I wszystkie twoje problemy znikną.