Problem z wyłączającym się systemem

Witam. Może mi pomożecie. Sytuacja jak na zdjęciach. Po godzinie pracy laptop robi się powolny i ekran robi się czarny. Po ponownym uruchomieniu przez reset działa normalnie do około godziny. Po uruchomieniu pokazuje się komunikat o niektualnych sterownikach ekranu. Wszystko jest zaktualizowane, podniesiona wydajność grafiki. Laptop był już u jednego informatyka który wymienił mi dysk twardy z HDD na sdd bo mówił że jest uszkodzony. I tyle. Ale problem nie zniknął. Po pracy na przegladrce internetowej wyświetlił mi się komunikat o blokowaniu stron i problem z host app service. Z. Tego co czytałam to jest to jakiś wirus. Da się coś z tym zrobic. Laptop ma dopiero rok.

1 polubienie

jaki system?

Dołożyć pamięci.
Wyłączyć Windows Update.

A próbowałeś potraktować aplikację która wywala ten piękny komunikat klawiszami shift+del?
Ja bym tak zrobił, tylko wcześniej ją wyłącz za pomocą ctrl+shift+esc.

Ile pamięci ma ten komputer?

System Windows Home 10 64 bitowy
Dzisiaj kom na razie chodzi po przeskanowaniu go marvelem i wyrzuceniu aplikacji i mcafie oraz reset firefoxa
Pamięć wcześniej 1TB Hdd
Teraz 512 Ssd

Naprawianie uszkodzonych lub dodawanie brakujących plików systemowych za pomocą narzędzia Kontroler plików systemowych

Ten plik i ściezka do niego ( Host App Service\Engine) to ani Windows update ani wirus. To część aplikacji Lenovo App Explorer lub App Explorer. Można to odinstalować.
P.S. Z tego co wiem to powoduje problemy np. duże obciążenie cpu.