Problem z wyłączaniem kompa


(Koko) #1

Przeinstalowałem XP prof. u kolegi - strasznie już mulił i zawieszał się coraz częściej. Wszystko poszło bez problemów, chodzi jak zegarek. Po trzech godzinach roboty chciałem wyłączyć kompa i NIC. System najprawdopodobniej sie wyłącza bo cichnie dysk i CD-ROM, ale zasilacz ciagle podaje napięcie na płytę i wentylatory. Wczytałem domyślny bios i ustawienia biosu - i nadal nic - nie wyłącza się sam. Przejrzałem znane mi pozycje BIOS`u, zmieniałem na przeciwne opcje dotyczące POWER - nic nie dało. Opcja typu jest ustawiona na ATX. Czy coś jest uszkodzone w sprzęcie? Może ktoś miał podobny przypadek, jak sobie z tym poradzić? (Celeron 466, HDD-8 GB, 256 SDRAM, Vanta, D-Link 520+, płyta IntelBX, zasilacz wieloletni, wentylatory wymieniane regularnie).

Proszę o wsparcie.


(Kosior6) #2

hmmm....moim zdaniem XP na tym kompie to pomyłka...

A co do tematu odepnij zasilacz od kompa.

Wyczyść dokładnie wtyki i złącza.

U mnie też coś takiego występuje czasami, ale u mnie to padaczka zasilacza, więc moim zdaniem w kompie kolegi jest też coś około tego :d


(Koko) #3

Czyli stawiasz na zasilacz ?

W środku kompa było mnóstwo kurzu, muszę rzeczywiście wszystko rozłączyć i wyczyścić. Wentylator w zasilaczu hałasuje chwilę po starcie i potem przestaje. Podstawię więc zaraz inny zasilacz.

Złączono Posta : 08.04.2007 (Nie) 21:09

A propos systemu - XP na tym kompie chodzi mu całkiem sprawnie, koleś nie gra w wielkie gry. Raczej pisze i korzysta z internetu.


(Kosior6) #4

Tak wg. mnie on jest winowajcą.

Skoro napędy się wyłączają to znaczy że coś jest właśnie z zasilaczem bo napięcie na mobo idzie porzeciez też z zasilacza.

Wiem, sam kiedyś jechałem na podobnej konfiguracji, ale szczerze mówiąc pomysł trochę nie trafiony, ale wytrzymałem pół roku :smiley:


(Tezarrus) #5

przydałyby się wiosenne porządki akie jak np odkurzanie kompa etc. zgadzam się z kolegą wyżej że xp na tym kompie to pomyłka.


(D@widoS) #6

ja zapodam linki ;]

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... ymalizacja

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... ymalizacja

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... ymalizacja

popieram,zainstaluj windowsa 95/98 lub jakąś dystrybucję linux'a z lekkim środowiskiem graficznym i poczujesz moc swojego komputera :slight_smile:


(old@school) #7

Spróbuj tego:

  1. W rejestrze zmien (dodaj) wpis:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]

"PowerdownAfterShutdown" = 1 (typ DWORD)

  1. Uruchom Menadżer urządzeń, potem Widok ->Pokaż ukryte urządzenia i włącz NT APM/Legacy Support.

  2. W BIOS'ie i włącz funkcję 'ACPI Support' (jeśli jest dostępna).

pozdro.