Problem z wyłączaniem się gier :/

Witam!

Mam ponowny problem, tym razem z wyłączaniem się gier. Chodzi dokładnie o to że w tych bardziej wymagających grach po kilku-kilkunastu minutach grania nagle występują błędy graficzne, gra się zawiesza potem czarny ekran z komunikatem że przestała działać i wywala na pulpit gdzie również występują błędy graficzne a niektóre programy przestają działać lub nie chcą się włączyć. Dopiero po restarcie kompa wszystko jest ok. Zrobiłem parę screenów ale niektóre to zdjęcia z komórki ponieważ innej możliwości nie miałem. Dam obrazki z coda 6: najpierw błędy graficzne beztytuu1rj.png

Kto ci konfigurował ten komputer? Dlaczego masz taki dziwny, nieparzysty układ pamięci? Weź wyjmij jedną kość, zostaw w dwóch gniazdach tego samego koloru 2 X 2 Gb, aby pamięć mogła pracować w dual channel i sprawdź zachowanie się komputera. Komputer masz porządny, mocny, na czasie i aż szkoda, że ci się sprzęt buntuje

Wyjmowałem już jedną kość a dwie pozostałe pracowały w dualu jednak to też nie pomogło gry wyłączają sie jak opisałem :?

Firmy do dualu spasowują kości parami i parami sprzedają. Jak ty kupiłeś trzy moduły, to pewnie masz je pomieszane i skąd wiesz, że u ciebie dual channel działa? Zrób jeszcze jedną próbę, zostaw w komputerze tylko jeden moduł pamięci, dwa wyjmij i sprawdź, jak działa sprzęt. Ktoś kiedyś miał jeden moduł pamięci w jednym kawałku, dokupił drugi niby identyczny do pracy w dualu i cały komputer nie chciał mu działać, działał tylko na jednej kości

Potestuj grafikę furmarkiem i sprawdź temperatury, zarówno grafiki jak i procesora w stresie, i zrób test memtestem dłużej.

Miałem różne pamięci włożone do kompa, było 5GB, 3GB i inne i nigdy nie było żadnego problemu, więc nie widzę problemu w 6GB RAM, chyba że kości są uszkodzone, ale to wyjdzie w memtescie.

Testowałem grafikę (~72 stopni 2145 score) i nic podejrzanego nie było, pamięci przetestowałem dłużej (2,5 godziny) i też było 0 errors, temp proca ~58 stopni, no więc dalej nie wiem jaki jest powód :frowning:

Nic na tych fotkach nie widać…

Przeczytaj i dołącz raporty : szukanie-przyczyny-bsod-pomoca-bluescreenview-t376739.html

Testowałeś dłużej, czy tylko kilka minut?

Wydaje mi się że masz uszkodzoną grafikę, jak dasz radę to weź kartę i przetestuj na innym komputerze.

Przeczytałem ale nie wiem za bardzo jak obsługiwać ten program :?

Testowałem z 2 minuty, ale potem spróbowałem jeszcze raz tak z 18 minut i 39942 score, ~74 stopnie, nie mam niestety możliwości testu na innym komputerze.

Sprawdzasz czy masz ustawione tak jak na obrazku:

Przechwytywanie.JPG

buryzenek3 , wszystko masz tam jasno opisane . Ściągasz program , spolszczenie wrzucasz do folderu z programem odpalasz program zaznacz plik data.dmp , potem menu Plik Zapisz wybrane elementy.

Kopiujesz i wklejasz |code]pomiędzy[/code| Code. Robisz to samo dla każdego pliku.dmp ,który masz w górnej części okna programu.

dobra już jest:

==================================================

Plik zrzutu : 052911-18501-01.dmp

Data wystąpienia błędu: 2011-05-29 19:02:54

Typ błędu : SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION

Kod błędu : 0x0000003b

Parametr 1 : 00000000`c000001d

Parametr 2 : fffff800`035b79fd

Parametr 3 : fffff880`0899a040

Parametr 4 : 00000000`00000000

Spowodowane przez sterownik: ntoskrnl.exe

Spowodowane przez adres: ntoskrnl.exe+70700

Opis pliku : NT Kernel & System

Nazwa produktu : Microsoft® Windows® Operating System

Firma : Microsoft Corporation

Wersja pliku : 6.1.7600.16792 (win7_gdr.110408-1633)

Processor : x64

Crash Address : ntoskrnl.exe+70700

Stack Address 1 : 

Stack Address 2 : 

Stack Address 3 : 

Computer Name : 

Full Path : C:\Windows\Minidump\052911-18501-01.dmp

Processors Count : 4

Major Version : 15

Minor Version : 7600

Dump File Size : 292 168

==================================================

Spróbuj wgrać najnowsze sterowniki do karty, pobierz ze strony producenta. Jak dalej będzie wywalało BSOD to na 80% masz uwaloną kartę.

Już dawno i chyba z 3 razy próbowałem wgrywać naj. stery ale to nic nie pomogło.