Problem z wyłączaniem się komputera

Witam!

Komputer wykazuje niepokojące objawy. Przegrzewa się twardy dysk systemowy (sprawdzałem) i jeśli np. gram w jakąś grę 3D, to się po prostu wyłącza. Dodatkowo nie mogę wykonać żadnej skomplikowanej operacji, np. rozpakować jakieś duże archiwum, albo przeskanować programem OTL, bo dzieje się to samo. Skanowałem różnymi programami, jeszcze przed ostatnią reinstalacją systemu, wtedy pojawił się wirus killproc ale go usunąłem. Jest też problem przy reinstalacji systemu, komputer jeśli jest rozgrzany i pracował dłużej niż 30 minut wyłącza się gdy chcę zrobić format dysku systemowego. Próbowałem kilka razy i w końcu udało mi się zrobić szybki format, ale to było rano, kiedy dyski były chłodne. Dyski twarde przełożyłem z poprzedniego kompa na którym pojawiły się te problemy po raz pierwszy (to był pentium 4, 500 ramu karta georfce 128 ram). Teraz mam atlhona 3200+, 1000 ramu, karta geforce 7200 LE. Jeszcze jeden objaw dość dziwny (może to nie ma znaczenia). : pokazuje różne litery dysków, to znaczy systemowy dysk jest jako C, ale cd-room wykazuje jako D, a drugi dysk jako E.

CO jeszcze ciekawsze próbowałem inny dysk (nie nowy, ale sprawny) wstawić w miejsce dysku C i sformatować i były te same objawy.

W sumie nie bardzo wiadomo, o co ci chodzi. Problem u siebie znasz, jako przegrzewanie się dysku, więc zrób porządek z tym dyskiem. Jesteś użytkownikiem, który eksploatuje komputer do totalnej śmierci wszystkich części? Nawet jeśli dysk się przegrzewa, i ledwo zipie, nadal usiłujesz z niego korzystać? Wymień go na nowy lub inny sprawny i dopiero po tym przejdź do dalszych czynności diagnostycznych.

Nawet jak dysk by się przegrzewał to komp się nie powinien wyłączyć. Obstawiam na to że to procesor się przegrzewa. Miałem kiedyś athlona 64 2800+ i póki nie grałem i nic nie robiłem to było ok. Jak odpaliłem cokolwiek tak podziałał z 10 minut i kaput bo osiągał 95 stopni na radiatorze dużo zbitego kurzu było. Więc sprawdź chłodzenie procesora na początek