Problem z wyłączaniem się komputera


(Wulkanu) #1

Witam otóż mam problem z samoistnym wyłączaniem się komputera.Gdy się wyłączy muszę go odłączyć i znowu podłączyć do zasilania inaczej nie odpali temperatura jest normalna.Wyłącza się podczas grania oglądania czy przeglądania internetu.

Parametry:

Zasilacz:ATX 500 WAT LCD


(system) #2

Wygląda na zadziałanie układów zabezpieczających obciążonego nadmiernie zasilacza, który samoczynnie odłącza się od sieci, przywracając połączenie po wyjęciu kabla z gniazdka 230 V lub przełączeniu 1-0-1 tylnym wyłącznikiem (sprawdź!).


(Wulkanu) #3

Czyli jeśli to jest awaria to co powinienem zrobić?


(system) #4

Nie chcę straszyć, ale przynajmniej sprawdzić komputer z innym zasilaczem. Gdyby z innym zasilaczem objawy nadal trwały, będzie to oznaczać niestety występujące okresowo (np. wskutek przegrzania) zwarcie w układach poza zasilaczem (płyta główna, karty rozszerzeń itp.).


(Wulkanu) #5

Bo już z 2 razy zmieniałem zasilacz i cały czas. A gdy oddawałem do naprawy to mówili że u nich wszystko dobrze działa i nie wiedzą oco chodzi


(system) #6

Jeśli takie objawy były na wszystkich zasilaczach, no to faktycznie - jeśli temperatura jest normalna(?) - może wskazywać na pojawiające się okresowe zwarcie gdzieś w układach jak wyżej napisałem. Wówczas następuje wyłączenie się zasilacza. Nie wiem co Ci poradzić w tej sytuacji.


(Wulkanu) #7

A czym spowodowane może być te zwarcie


(Kaswoj21) #8

Sprawdź czy kondensatory nie mają wybrzuszeń na płycie. Zrób test pamięci memtest.