Problem z wyłączeniem komputera

SIemano :-D. Od jakiegos czasu, mam pewien problem. Gdy chce wyłączyć komputer, znikają ikony i nic dalej sie nie dzieje. Nie moge nic uruchomic, jedynie moge sobie pomachać kursorem. Musze wtedy go zresetować i wówczas wyłączyć. Czasami również komputer sam się resetuje, pojawia się jedynie na ułamek sekundy taki niebieski ekran. Nie wiem w czym może być problem.

Napisz jakie masz programy w trayu.

TuneUp Utilities, Norton Internet Security, czasami Steam (Counter Strike), sxe (program antyczitowski do CS)

Prawym na mój komputer, zaawansowane, uruchamianie i odzyskiwanie, ustawienia ODZNACZ AUTOMATYCZNIE URUCHOM PONOWNIE. Przy następnym restarcie powinien pojawić się niebieski ekran. Spisz wtedy kod błędu od STOP.

Dobra, jak tylko błąd się powtórzy to spiszę, ale bardziej denerwuje mnie 1 problem :stuck_out_tongue: z tym zawieszeniem przy wyłączaniu.

edit.

możliwe że nie napisałem wszystkiego jasno :smiley: problemy są w sumie 2, a przy wyłączaniu komputera nie pojawia sie ten niebieski ekran. Dzieje się to w innych, nieznanych mi okolicznościach ;]

Kiedy ostatnio robiłeś format? Może komp jest zawalony niepotrzebnymi programami.

Myśle ze nie jest zawalony niepotrzebnymi programami :stuck_out_tongue: dbam o niego ;]

prawdopodobnie masz virusa ściągij avirę z dobrych programów i przeskanuj napewno coś znajdzię :slight_smile:

wlącz komputer bez internetu uruchom menadżera zadań i sprawdź jakie programy najwięcej pobierają (zapisz je) później wyłącz komputer i sprawdź czy będzie to samo jak nie to znaczy że to wirus.

napisz programy zapisane na forum i czy wyłączenie się udało :smiley:

Myślę że Norton Internet Security 2010 to nie najgorszy antivirus, a żadnego wirus nie wykrył. Pojawiła się znowu mała nieścisłość, często mam problem z opisanym kłopotem, ale zdaża się, komputer wyłącza się normalnie ;]. Aplikacje, które po włączeniu komputera bez internetu zajmuja najwiecej to svchost.exe RTHDCPL ccsvchst.exe

Wybaczcie ze niedokładnie opisałem problem :smiley: , nie chcialem tego :frowning:

to po prostu błąd systemu :smiley: nic innego :wink:

Ale to zdarza się dość często :confused: i jest irytujące. Nie idzie nic zrobic?

Wyłącz ręcznie jeden program w trayu. Czyli prawym na ikonkę i wyłącz/exit/zamknij/wyjdz i zamknij system. Jeżeli ok to masz sprawcę, jak się zawiesi to reset. I tak po kolei aż znajdziesz winowajcę. Ja obstawiam tego steam, sxe lub tuneup.

Dobra, dzięki za pomoc :stuck_out_tongue: najprawdopodobnie winowajcą będzie Sxe ;] Pozdro.