Problem z wyłączeniem komputera

Witam wszyskich . Chciałbym żebyście podpowiedzieli mi o co chodzi , problem polega na tym że ostatnio jak nie ma internetu ( problemy z siecią ) to nie mozna wyłączyć komputera wszystko zamyka się do momętu "zamykanie sytemu windows " i na tym pozostaje . Po zresetowaniu wyłacza się normalnie . Pytałem się i powiedzieli mi że trzeba zainstalowac nowego Windowsa , czy to prawda ? A moze jakies rady ? Jak internet powraca to i problem z nika . Proszę o radę

Może jakiś proces nie może zostać automatycznie zamknięty na czas.

Ale jak to sprawdzić ?

start - uruchom - regedit, potem wyszukujesz odpowiedni klucz i zmieniasz jego wartosc w/g.

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop] 

"AutoEndTasks"="1" 

"HungAppTimeout"="100" 

"WaitToKillAppTimeout"="1000" 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control] 

"WaitToKillServiceTimeout"="1000"

co zmieni ustawienia systemu, by nie czekal na odpowiedz (AutoEndTasks), tylko zamykal po czasie ustawionym wyzej (WaitToKillAppTimeout)

U mnie są inne wartości np.

AutoEndTasks"=“1”

u mnie 0

HungAppTimeout"=“100”

u mnie 5000

WaitToKillAppTimeout"=“1000”

u mnie 20000

Czy napewno to zmienić ? i nic się nie stanie bo zbytnio sie nie znam na komputerach . Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi

gdybys mial takie jak podalem, to nie musialbys zmieniac, prawda? 8)

w skrocie:

pierwszy wpis odpowiada za zakonczenie procesu bez czekanie na decyzje uzytkownika/systemu - czasem sie pokazuje ekran z pytaniem ‘czy zakonczyc proces’

drugi - za czas oczekiwania na odpowiedz aplikacji/procesu,

trzeci - za czas potrzebny do zamkniecia, czyli po jakim czasie proces zostanie zamkniety, jesli nie odpowiada (lub odpowiada, to czas maksymalny w ms.)

czwarty - to samo co wyzej, tyle ze odpowiada za uslugi - czesto proces nie moze byc wylaczony, bo jakas usluga z niego korzysta…

szegoly u wujka Google :roll:

OK to zmienię , problem występuje tylko jak brak netu i to po jakimś czasie . Szkoda tylko ze nie mogę postawić piwa w realu . Pozdrawiam i dzięki

Zmieniłem i jakby komputer szybciej się wyłączał.

najprawdopodobniej przy wylaczaniu zawiesza sie proces polaczenia internetowego - masz moze modem jakis i soft do niego dedykowany? pewnie usiluje odzyskac polaczenie i zawiesza zamykanie systemu…

Niestety nic takiego nie mam , przynajmniej nic o tym nie wiem . Przyszła firma zamontowała antenę i ruter podłączyli pod kompa i coś w nim pogrzebali to wszystko, dodam jeszcze że z tego samego rutera działa drugi komputer i nie ma z nim zadnych problemów .