Problem z wyłączeniem paska bocznego

Za pomocą płyty recovery przywróciłem sobie świeżą vistę. Wszystko ładnie śmiga, problem jest z paskiem bocznym. Wyłączyłem mu uruchamianie przy starcie przez panel sterowania->wygląd i konserwacja->właściwości paska bocznego. Wyłączyłem go też w autostarcie przez msconfig.exe. Pasek wczoraj nawet po chyba 2 restartach się nie włączył, ale dziś rano znowu. Może usunąc cały folder Winsows Sidebar z Program Files?

Spróbuj tego -> http://www.howtogeek.com/howto/windows- … -in-vista/

to jest to samo okienko co w panelu sterowania

Tak się wkurzyłem, że przywróciłem system jeszcze raz, ale pasek wyskakuje jak chce, czasem nawet po kilku godzinach pracy systemu. No trudno, będe miał 2 kliknięcia dziennie więcej :wink:

Takie pytanie poza tematem, czy np 2 krotne w ciągu jednego tygodnia przywrócenie systemu z płyty recovery, może wpłynąć negatywnie na pracę dysku :?:

Spróbuj jeszcze tego sposobu:

Tryb administratora -> Win+R -> wklej sfc /scannow -> ENTER

Dysk twardy nie jest tak delikatny, żeby przywracanie nawet 2 razy na tydzień miało mu zaszkodzić. Tak naprawde bardziej niekorzystne od typowej pracy są wahania temperatur czy drgania.

zauważyłem właśnie, że pasek zawsze wyskakuje po odcięciu/przywróceniu zasilania z sieci, dziwne :?

Mógłbyś bliżej wyjaśnić, co to oznacza ?

No jak wyjmę wtyczkę z gniazdka (albo nagle zabraknie prądu) to pasek wyskakuje, podobnie jest jak pracuje na baterii i włożę wtyczkę do gniazdka

Prawdopodobnie masz zainstalowany i aktywny jakiś gadżet do monitorowania zasilania.

Deaktywuj go i pasek powinien przestać się pojawiać.

Z gadżetów oprócz domyślnych mam tylko gadżet Nortona. W opcjach NIS nie znalazłem info o gadżecie. Zamknąłem go, ale przy odłączaniu/podłączaniu zasilania pasek wyskakuje

Spróbuj wyłączyć zarządzanie energią przez Windows -> http://www.howtogeek.com/howto/windows- … ows-vista/

Coś w tym jest, zrobiłem jak w linku i po odłączeniu/podłączeniu zasilania pasek nie wyskakuje. Tylko, że musiałbym jechać na planie ‘wysoka wydajność’. Na co dzień mam ustawiony plan Power4Gear Entertainment (z asusowego programu Power4Gear). No chyba, że w tamtym planie pozmieniam opcje na takie jak w obecnym.

Pasek przy odłączaniu/podłączaniu zasilania nie wyskakuje (na razie) też w oryginalnych windowsowych planach. A teraz, gdy kilka razy pozmieniałem plany nie wyskoczył w tym moim P4G Entertainment.

Jeszcze jedna sprawa, do tej pory przy braku zasilania z sieci automatycznie plan przełączał się na Battery Saving (też plan z P4G). Teraz się tak nie robi. To przez to wyłączenie zarządzania energią? (chociaż to nie duży problem bo większość czasu jadę na zasilaniu z sieci, a jakby co to tylko 2 kliknięcia)

Zobaczę jeszcze jak będzie przy włączaniu lapka i jak to będzie się sprawowało przez np. kilka dni.