Problem z wymianą plików między dwoma komputerami w sieci


(alzajac) #1

Mam mały problem. Otóż gdy chcę wejść na drugi komputer pokazuje mi się takie okienko mimo że nie ustawiałem żadnego hasła:

beztytuuec0.jpg

,a na drugim komputerze jak chcę wejść na pierwszy pokazuje się komunikat, że "dany komputer nie jest dostępny..."

Dodam że komputery są widoczne w "moich miejscach sieciowych", udostępnianie połączenia internetowego działa prawidłowo ale wymiana plików jest mi bardzo potrzebna więc proszę o pomoc.

Co zrobić żeby wszystko działało normalnie lub jak to hasło ustawić/wyłączyć?


(Ziooomvip) #2

A więc tak... Po pierwsze musisz miec włączone udostępnianie plików i drukarek (panel ster->zapora->zakładka wyjatki), Po drugie musisz mie taką samą grupe robocza na jednym i drugim kompie (właściwosci komputera->nazwa kompa->gr robocza), Po trzecie MUSISZ miec ustawione hasło na jednym i drugim kompie bo bez tego nici.


(alzajac) #3

Co do pierwszego i drugiego ok to już mam. Ale co do ustawiania hasła na kompie to jak to zrobić bo za pewne nie ma to związku z hasłami użytkowników (mam 3 użytkowników komputera)


(Ziooomvip) #4

Właśnie chodzi tutaj o hasło do użytkownika który jest aktualnie zalogowany na komputerze udostępniającym dane. W te okienko co Ci wyskakuje wpisujesz właśnie nazwe użytkownika i hasło. Hasło ustawia się w panelu ster->konta.


(alzajac) #5

problem rozwiązany. pobawilem się z konfiguratorem sieci i jakoś sie udało ale dzięki za pomoc