Problem z wymianą plików pomiędzy Vistą a Win7

Witam, mam problem z udostępnianiem plików w sieci lokalnej. Po jednej stronie znajduje się laptop z Vistą a po drugiej stronie komputer z Windows 7. Swobodnie mogę dokonywać zmian z 7 na Viście jednak w druga stronę wyświetla się Alert: " Problem z litera dysku, sprawdź jaka jest prawidłowa ścieżka". Komputery się widzą, ping jest, zapory wyłączone, hasło również. Nie wiem co mam zrobić próbuję kilkakrotnie i nie mogę rozwiązać problemu.

Fonster ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Przeinstalowałem system na Windows 7 w tej chwili oba komputery są pod 7. Niestety problem pozostał. Widzę komputery jestem w stanie wejść ale nie mogę wejść w udostępniony dysk D. Natomiast z PC do laptopa działa wszytko tak jak trzeba.

Myślę, że problem leży albo w literze dysku, jaka została przypisana udziałowi sieciowemu (chodzi o tę literę, pod którą widoczny jest udział jako lokalizacja sieciowa w Komputerze) albo w uprawnieniach. Proszę zerknąć do tematu:

windows-sposoby-przesylanie-danych-t476162.html?hilit=mapuj

Na obrazku, który tam umieściłem, widać okno a na nim przycisk Uprawnienia. To powinno Pana zainteresować. Chyba, że udostępnia Pan dane w jakiś inny sposób?

Jest także zwykły przycisk Udostępnij, który oferuje nieco bardziej przyjazny dla użytkownika kreator, który pozwala udostępnić dane.

W owym temacie napisałem również:

Zamiast NAZWA_KOMPUTERA można użyć adresu IP, np. \192.168.1.101\ang. (przy okazji taka uwaga, prawidłowo powinno używać się ścieżki typu: \ADAM-KOMPUTER\ang mimo że - przepraszam - niekiedy zdarzało mi się podawać inaczej).

W jaki sposób sprawdzić, jaki adres IP posiada komputer? Proszę wcisnąć logo Windows + R, wpisać CMD, kliknąć OK >>> w konsoli, która się pojawi proszę użyć polecenia ipconfig /all. Albo we właściwościach połączenia (centrum sieci i udostępniania - po lewej stronie Zmień ustawienia karty sieciowej - prawy przycisk myszy na kartę sieciową, której używamy - Stan - Szczegóły.

Jednak adresów IP do korzystania z udziałów sieciowych polecam używać tylko w sytuacji, kiedy adres IP jest przypisany do komputera statycznie, a nie pobierany automatycznie. Chodzi o zaznaczoną opcję “Użyj następującego adresu IP” i chyba “Użyj następujących adresów serwerów DNS” w Centrum sieci i udostępniania - po lewej stronie Zmień ustawienia karty sieciowej - prawy przycisk myszy na kartę sieciową, której używamy - Właściwości - klikamy na Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4) - Właściwości). Albo gdy jest to załatwiane po stronie routera (przypisywanie przez serwer DHCP konkretnych adresów dla konkretnych komputerów względem np. adresów MAC).

Do udziału sieciowego można dostać się, nawet nie mapując go w Komputerze jako lokalizację sieciową. Po prostu logo Windows + R, wpisujemy ścieżkę sieciową (\nazwa_komputera\udzial), klikamy OK.

Być może okaże się przydatna demonstracja:

http://www.dobreprogramy.pl/Mala-siec-d … 11259.html

W jaki sposób te komputery są połączone ze sobą?

Google - udostępnianie danych Windows 7

Powodzenia i pozdrawiam.

Dzięki za pomoc. Przed chwilą podłączyłem komputery bezpośrednio skrętką poprzez ethernet ustawiłem proste adresy 192.168.0.1 i 0.2 oraz maskę podsieci. Dalej ten sam problem, a to bardzo dziwne ponieważ stosuję ten sposób od lat, być może wina leży po stronie siódemki. Będę musiał dokonać formatu głównego komputera i ustawić jednakowe wersje systemu.