Problem z wymianą plików w sieci komputer laptop router

Witam.

mam taką sytuację. komputer jest podłączony do routera(netgear) kablem sieciowym, a laptop łączy się przez wifi. gdy na komputerze daję moje miejsca sieciowe, to normalnie widać notebooka tak, ale gdy chcę na niego wejść to pojawia się taki błąd:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … 7a60b.html

gdy chcę tą samą czynność wykonać z poziomu laptopa to pyta mnie o jakieś hasło. na obu komputerach jest ta sama grupa robocza.

jak rozwiązać ten problem, by móc udostępniać pliki ?

Po kolei. Normalnie internet działa? Komputery się widzą? start => uruchom i wpisz cmd i w tym oknie wpisz ping tu adres ip drugiego kompa zrób dla pewności na obu komputerach i jak jest odpowiedź to jest OK.

Zobacz, może Ci pomoże => http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34 … Windows+XP

Panel sterowania (widok klasyczny)\Narzędzia administracyjne\Zasady zabezpieczeń lokalnych\Zasady lokalne\Opcje zabezpieczeń

Dostęp sieciowy: ogranicz anonimowy dostęp do nazwanych potoków i udziałów - wyłącz.

Operację przeprowadź na wszystkich komputerach. Upewnij się, że mają ustawioną tą samą grupę roboczą i adres IP tej samej klasy.

me@djohnsc

komputery normalnie się widzą i ping’ują

slawex1983

w Zasady zabezpieczeń lokalnych\Zasady lokalne\Opcje zabezpieczeń i dostęp sieciowy, nie mam dokładnie tego co Ty napisałeś,ale jedyną rzeczą która jest tam włączona jest: ‘nie zezwalaj na anonimowe wyliczanie kont SAM’ cała reszta odnośnie dostępu sieciowego była już wyłączona.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Spróbuj przestawić:

Dostęp sieciowy: udostępnianie i model zabezpieczeń dla kont lokalnych na tylko gość.