Problem z wypakowaniem pliku

7-zip.thumb.PNG.14249307f756303bfb001972rozszerzenie.thumb.PNG.8eed4de380051f33b

Witam

Próbuje zainstalować zarchiwizowane oprogramowanie (środowisko SAS 9.3)

Postępując zgodnie z instrukcją instalacji wykorzystuję 7-zip. Przy czym po pobraniu plików a następnie, próbie wypakowania plików otrzymuje komunikat że pobrany plik nie jest archiwalny. Identyczny komunikat otrzymuję używając Winrar. Ze strony której pobieram pliki są zapisane w rozszerzeniu ‘zip’ po pobraniu u mnie są po prostu w typie ‘plik’. Używam windows 8.1. Dodaje screeny. Ze strony producenta wiem że SAS 9.3 powinien działać na Windows 8.1. Jakieś pomysły co jest nie tak?

rozszerzenie.PNG

7-zip.PNG

Co prawda załączniki nie otwierają się, ale obstawiam że to archiwum wieloczęściowe jest albo niekompletne, albo uszkodzone.

@Veers dziękuje za podjęcie tematu, uszkodzone na 99,9% nie są bo to ze strony uczelni. Niekompletne… a to nie jest kwestia ustawień “mojego” windowsa, który je po prostu źle zapisuje?

 

Wygląda na problem z rozszerzeniami, ponieważ jest to archiwum podzielone na części, muszą mieć rozszerzenia zgodne z kolejnością części archiwów.

Na tej stronce (w lewej kolumnie) możesz podejrzeć właściwe nazewnictwo rozszerzeń dla popularnych formatów pakowania (zip,rar,7z). Całe archiwum wypakowujesz poprzez pierwszy plik archiwum.

Próbowałeś połączyć te pliki ? Widziałem już kilka archiwów bez rozszerzeń. Ten plik jest gdzieś publicznie dostępny ?