Problem z wypalaniem danych na plyty

(Majka lillemor) #1

Czesc!

Mam problem i nie wiem jak z nim sobie poradzic.

Podczas wypalania np. filmow na plyte dvd itd.itp., caly proces wypalania jest dobry, po zakonczeniu pisze ze sie powiodlo, ale kiedy chce odtworzyc dana plyte to nic na niej nie ma. I tak jest prawie za kazdym razem czasami sie uda wypalic i odpalic plyte bez problemow, wiec chcialabym zeby mi ktos pomogl jesli moze bo juz zmarnowalam w ten sposob bardzo duzo plyt.

PROSZE POMOZCIE :? :cry:

(Krzychuu) #2

Majka lillemor

Jaki program do wypalanie?

Jaka nagrywarka?

Jakich no艣nik贸w u偶ywasz?

Jaki system?

(Ja27) #3

Chyba nie ten dzia艂 ale jak juz to podaj wiecej szczeg贸艂贸w

(sdar) #4

Majka lillemor - Witaj na forum :slight_smile:

Postaraj si臋 od samego pocz膮tku przestrzega膰 zasad jakie obowi膮zuj膮 na tym forum. Jedn膮 z takich zasad jest wym贸g u偶ywania polskiej pisowni (w艂膮czaj膮c w to znaki typu 膮, 膰, 艣, 艂, 贸 itd :wink: ).

Popraw prosze b艂臋dy a na przysz艂o艣膰 staraj si臋 umieszcza膰 posty we w艂a艣ciwych dzia艂ach.

(Marekczaja) #5

Witam

C贸偶, mam niemal偶e identyczny problem. Ot贸偶 r贸wniez gdy wk艂adam czyst膮 p艂yt臋 do nap臋du to nagrywa si臋 wszystko bez 偶adnych komunikat贸w o b艂臋dach, jednak偶e jesli t膮 "nagran膮 ju偶 p艂yt臋 wk艂adam do nap臋du cd-room, to zachowuje si臋 on tak jakby 偶adna p艂yta nie zosta艂a w艂o偶ona, co ciekawe gdy wk艂adam inne p艂yty wypalone na innych komputerach, zostaj膮 one odczytane. W serwisie powiedziano mi i偶 musze kupi膰 now膮 nagrywark臋 poniewa偶 laser zosta艂 prawodopobnie zniszczony przez kurz鈥

Zatem podpinam si臋 pod pytania Majki i chcia艂bym r贸wnie偶 zapyta膰 czy kupno nowej nagrywarki to jedyne wyj艣cie?

(Krzychuu) #6

(Marekczaja) #7

Na poczatku nagrywalem programem Sonic Digital Media, lecz gdy pojawil sie problem, probowalem r贸wnie偶 nagrywac p艂yty za pomoc膮 Nero.

Nagrywarka:

Compact Disc, ultra speed. Jest to nagrywarka cd, lecz czyta rowniez dvd.

Probowalem nagrywac dane na plytach Verbatima, Omega, i innych.

System windows XP

Z najszybsza mozliwa predkoscia.

(Danielm86) #8

to jeste艣 bardzo rozs膮dnym i m膮drym u偶ytkownikiem.

ZAPAMI臉TAj jedno

NIGDY nie wypalaj z nawi臋ksz膮 pr臋dko艣ci膮.

1. Spr贸buj na wolniejszych.

2. Nic nie r贸b jak nagrywa

3. Wy艂膮cz antywira

4. Ustaw pami臋膰 podr臋czn膮 na 800MB

5. Ustaw pami臋膰 podr臋cz膮 RAM na maksa jak si臋 da czyli 40% twojej pami臋ci RAM

(Dyzio) #9

mialem tak samo, po nagraniu p艂ytki i w艂o偶eniu do nap臋du, pokazywa艂o mi 偶e nic na niej nie ma. uruchomi艂em ponownie kompa i by艂o to co nagra艂em.

(Marekczaja) #10

coz鈥 u mnie ponownie uruchomienie komputera nie pomoaga

(qrczak13) #11

Proponuje zaktualizowa膰 firmware, sprawdzi膰 DMA, zainstalowa膰 force aspi.

(Marekczaja) #12

zanim zainstaluje ten program, mog艂by kto艣 mi powiedzie膰 do czego konkretnie jest en program force aspi?