Problem z wypalaniem danych na plyty

Czesc!

Mam problem i nie wiem jak z nim sobie poradzic.

Podczas wypalania np. filmow na plyte dvd itd.itp., caly proces wypalania jest dobry, po zakonczeniu pisze ze sie powiodlo, ale kiedy chce odtworzyc dana plyte to nic na niej nie ma. I tak jest prawie za kazdym razem czasami sie uda wypalic i odpalic plyte bez problemow, wiec chcialabym zeby mi ktos pomogl jesli moze bo juz zmarnowalam w ten sposob bardzo duzo plyt.

PROSZE POMOZCIE :? :cry:

Majka lillemor

Jaki program do wypalanie?

Jaka nagrywarka?

Jakich nośników używasz?

Jaki system?

Chyba nie ten dział ale jak juz to podaj wiecej szczegółów

Majka lillemor - Witaj na forum :slight_smile:

Postaraj się od samego początku przestrzegać zasad jakie obowiązują na tym forum. Jedną z takich zasad jest wymóg używania polskiej pisowni (włączając w to znaki typu ą, ć, ś, ł, ó itd :wink: ).

Popraw prosze błędy a na przyszłość staraj się umieszczać posty we właściwych działach.

Witam

Cóż, mam niemalże identyczny problem. Otóż równiez gdy wkładam czystą płytę do napędu to nagrywa się wszystko bez żadnych komunikatów o błędach, jednakże jesli tą "nagraną już płytę wkładam do napędu cd-room, to zachowuje się on tak jakby żadna płyta nie została włożona, co ciekawe gdy wkładam inne płyty wypalone na innych komputerach, zostają one odczytane. W serwisie powiedziano mi iż musze kupić nową nagrywarkę ponieważ laser został prawodopobnie zniszczony przez kurz…

Zatem podpinam się pod pytania Majki i chciałbym również zapytać czy kupno nowej nagrywarki to jedyne wyjście?

Na poczatku nagrywalem programem Sonic Digital Media, lecz gdy pojawil sie problem, probowalem również nagrywac płyty za pomocą Nero.

Nagrywarka:

Compact Disc, ultra speed. Jest to nagrywarka cd, lecz czyta rowniez dvd.

Probowalem nagrywac dane na plytach Verbatima, Omega, i innych.

System windows XP

Z najszybsza mozliwa predkoscia.

to jesteś bardzo rozsądnym i mądrym użytkownikiem.

ZAPAMIĘTAj jedno

NIGDY nie wypalaj z nawiększą prędkością.

  1. Spróbuj na wolniejszych.

  2. Nic nie rób jak nagrywa

  3. Wyłącz antywira

  4. Ustaw pamięć podręczną na 800MB

  5. Ustaw pamięć podręczą RAM na maksa jak się da czyli 40% twojej pamięci RAM

mialem tak samo, po nagraniu płytki i włożeniu do napędu, pokazywało mi że nic na niej nie ma. uruchomiłem ponownie kompa i było to co nagrałem.

coz… u mnie ponownie uruchomienie komputera nie pomoaga

Proponuje zaktualizować firmware, sprawdzić DMA, zainstalować force aspi.

zanim zainstaluje ten program, mogłby ktoś mi powiedzieć do czego konkretnie jest en program force aspi?