Problem z wypalaniem płyt

Witam, czy może ktoś mi pomóc? Podczas próby wypalenia płyty pokazuje się informacja, że wystąpił błąd komunikacji z napędem LightScribe i nie można wypalić płyty. Czy ktoś może mi pomóc? Z góry dziękuje.

Nagrywarka poprawnie odtwarza płyty ?

Próbowałaś nagrać na płytkach innej firmy ?

Sprawdź połączenie nagrywarki z płytą główną (szczególnie osadzenie wtyczek w gniazdach).

Nagrywarka działa bez zarzutu, na innych płytach dzieje się to samo i z kablami jest wszystko w porządku, więc problem jest w czymś innym. Dziękuje jednak za odpowiedź. Może ktoś mi jeszcze podpowie?

Spróbuj nagrać innym programem, np. -> Ashampoo Burning Studio 6.75.

Musisz mieć płyty LightScribe .

http://www.heise-online.pl/news/Kolorow … ibe–/1855

Jeśli masz Nero , standartowo program LightScribe włańcza się przed nagrywaniem danych .

Jeśli nie wypalasz obrazków na płycie , zamknij program LightScribe i kiknij dalej .[można wyłączyć]

Widzę, że muszę uściślić moją wypowiedź. Nagrywarka odtwarza i nagrywa wszystkie płyty bez problemu, jedyne czego nie mogę zrobić to wypalić grafiki na płytach LightScrible.Ze strony www.lightscrible.com zainstalowałam sterowniki.Używam systemu Windows XP oraz programu do wypalania napisów Nero coverdesigner (w opcjach wypalania napisów widnieje moja nagrywarka).