Problem z wypalaniem w Nero

Oto szczegóły:

Mam do wypalenia obraz gry bin/cue. Są 3 pliki; łączna objętość to 2,25 GB. Wkładam płytę DVD+R, a Nero mi melduje, że “niewłaściwy typ nośnika” :-o

Chodzi o LEGALNIE kupioną przeze mnie grę, która po prostu nie chce mi chodzić pod Windą Vista, i basta. Sprzedawca rozłożył ręce, i zaproponował przejście na XP, bo reklamacji nie mogą mi uznać :frowning:

Znajomy doradził, że mogę sobie zrobić Daemonem obraz, i powinna pójść - sam miał niedawno podobny problem, i obszedł go właśnie w taki sposób.

Pytanie/prośba o poradę:

JAKIEGO nośnika użyć, skoro 700 MB są za małe? I czy jeśli nawet jakimś cudem znalazłbym 3 płyty o pojemności odpowiadającej poszczególnym plikom, to czy to w ogóle miałoby sens (tzn. czy gra by poszła, i czy trzeba by było np. wymieniać płyty w trakcie rozgrywki)?

Innymi słowy - czy są dostępne płyty o pojemności większej niż 700 MB (to, ze o czymś nie wiem, to nie znaczy, że nie istnieje :wink: ), niebędące płytami DVD + R? (plus: czy są w ogóle “DVD bez R”, i co to R oznacza? Nie sądzę, że “recordable”, bo wszystkie czyste płyty takie są w założeniu)

Będę wdzięczny za rady od bardziej doświadczonych Kolegów.

Z góry dzięki,

D_W

Dzięki za reakcję :slight_smile:

“Potrzebujesz DVD o pojemności 4,7” - Właśnie przy takiej Nero mi krzyczy, ze niewłaściwy nośnik :frowning:

“I staraj się robić obrazy płyt w iso.” - A czy Daemon to obsługuje? Czy Alcohol? Sorry za lamerskie pytania, ale pierwszy raz coś takiego robię (i mam nadzieję, że ostatni - wrr…)

Jeśli nabyłbym płytę “DVD bez R” (o ile takie są), to czy to by coś zmieniło? Wiesz może, co oznacza to nieszczęsne “R”, i czy mogło spowodować, że Nero się dąsa?

Thx za Twój czas,

DW

"Każda płyta zakupiona przez Ciebie będzie miała R :wink: "

OK; przyjąłem do wiadomości, dzięki :slight_smile: Co zgadza się zresztą z moim postem powyżej, że wszystkie czyste płyty są “nagrywalne”.

“To w końcu używasz CD czy DVD - skoro dvd to jakim cudem mają tylko 700mb ???”

Użyłem TYLKO DVD (+ R) - i przy nim Nero zaprotestował. Czy W OGÓLE istnieje jakiś “trzeci” nośnik, o dużej pojemności, ale nie DVD? (Bo format DVD wydaje się być problemem - choć Nero tego nie “objawił bezpośrednio”). Nie wiem o takich, ale może są…

“Iso jest obsługiwane chyba przez wszystko ;)” - Dzięki za info :slight_smile:

Czyli ogólnie ■■■■ blada - mogę sobie zafundować przejście na XPeka, albo zapomnieć o grze (choć może iso mnie uratuje…) :frowning:

Jeszcze raz thx za wszystko, i dobrej nocy,

D_W

i jeszcze gwoli wyjaśnienia:

Posłużyłem się DVD 4,7, a 700-megowe CD-romy PRZESZŁY MI PRZEZ MYŚL, jako opcja. Żeby było jasne :slight_smile:

Pozdro,

DW

http://forum.pccentre.pl/index.php?showtopic=126 poczytaj może to Ci pomorze. Pozdrawiam.

Dzięki wszystkim za rady; ostatni post z przekierowaniem wydaje się być obiecujący. Spróbuję z napędem wirtualnym, i z iso. Myślę, że już nie będę musiał Wam zawracać głowy.

Pozdrowienia 4@ll,

DeWolf