Problem z wypaleniem płyty CDR wielosesyjnej

Witam,

mam problem podczas wypalania płyty wielosesyjnej używając programu Nero Burning ROM. Za pierwszym razem wybrałem rozpocznji dysk wielosesyjny. Nie zmieniałem niczego w trybach danych (tryb 1), ani systemie plików (ISO 9660 + Joliet) i wypaliłem na płycie dane.

Następnie chcąc dograć wybrałem Kontynuuj dysk multisesyjny - Nowy. W otwartym oknie pojawia się komunikat - dysk nie umożliwia zapisu proszę spróbować innego. Nie wiem kompletnie o co chodzi - może robię coś źle?

Windows XP Media Center Edition

TSST corp CD/DVDW SH-S182D

płyta TDK CD-R80

Wielosesyjnie powinno się wypalać płyty CD-RW używając formatu zapisu Track-at-Once (TAO) bez zamykania CD. W programie NERO domyślny tryb zapisu to Disk-at-Once (DAO). Próbowałem kiedyś wypalić kilka wielosesyjnych CD-R ale nigdy mi się nie udało. Z CD-RW nie ma problemów.

Co do płyt CDR mam inne doświadczenia, gdyż na innym komputerze spokojnie mogłem sobie dogrywać pliki na nie zakończoną płytę CDR. Nie było z tym problemu. Dopiero teraz sie coś dzieje i psuję płytę za płytą. Metoda Track At Once nie pomogła - nadal Nero nie widzi, że płyta może być kontynuowana:(

wielosesyjne to własnie sa cd r … nie dziwie sie ze na rw nie miałeś problemu skoro sa one z definicji wielokrotnie zapisywalne

a spróbuj inna wersja nero …

Właściwie nie wiem jakiej innej wersji bym miał do tego użyć, bo używam najnowszej Nero 7.8.5.0 - może chodzi o to, że jest to demo, choć nie wydaje mi się. Ostatecznym rozwiązaniem jest format…ale nie chciałbym sięgać do aż tak radykalnych kroków…

Jak masz alcohol 120% to plik > opcje > emulacja > odznacz ignoruj typ nośnika (ATIP).

Dziękuje bardzo. Faktycznie alcohol blokowal inne programy. Zaproponowane dzialanie pomoglo i teraz wszystko dziala bez zarzutu. Jeszcze raz bardzo dziekuje i pozdrawiam! !!

czy ta nagrywarka jest uniwersum. Bo na dziś dzień mogę wypalić tylko minusy

ale któregoś razu miałem demo NIE PAMIĘTAM JAKIEGO prog-u i paliło mi wszystko co wrzuciłem.To było fajne i chcę żeby do tego wrócić.Proszę o pomoc.

ale nero nie chciał. CO zrobić by mogło to działać przez nero typ. TSSTcorp CD/DVD SH-S182D wynik jest jeden- płyta nie jest zgodna z prog. czy cuś takiego