Problem z wyrejestrowaniem samochodu

(Edward Michalski) #1

Witam, byłem w Angli i sprzedałem samochód z Polski tam na złom. Wziąłem papierek ze złomu ale oddałem kartę pojazdu i nie mam kopi dowodu. Byłem dziś z tym papierkiem żeby wyrejestrować i powiedzieli mi że nie mogę go wyrejestrować bo jest zły papier ze złomu. Jak mogę wyrejestrować teraz ten samochód?

(emil_emil) #2

Zdobyc papier ze zlomu.

(Edward Michalski) #3

Tylko ja już tam nie jade… Nie wiem jak to zrobić, Telefonicznie jak myślicie? da rade?

(Marcin1025) #4

Ja bym zadzwonił do nich i kazał bym przysłać odpowiedni dokument jaki jest potrzebny do wyrejestrowania auta w Polsce.

(lordjahu) #5

@edek112 -skontaktuj się z nimi telefonicznie i zapytaj czy istnieje możliwość wysłania oryginału pocztą lub kopii np. drogą elektroniczną.

(Edward Michalski) #6

lordjahu Chyba tylko tak mogę coś zdziałać, mam nadzieje że nie zbagatelizują sprawy i wyślą dokumenty.

(lordjahu) #7

Wszystko jest zależne od firmy. Jeśli są spoko to wszystko pójdzie szybko i sprawnie, a jak nie … no cóż.

(Edward Michalski) #8

A jak nie to tylko zostaje mi  tam jechać?? Bo nic innego się nie zrobi…? 

(lordjahu) #9

Teoretycznie tak. Praktycznie zawsze można zawalczyć o swoje i starać się o dokument zastępczy - niestety z tym wiąże się sporo łażenia po urzędach i pisania pism. Na pewno szybciej i sprawniej poszłoby pojechanie tam i załatwienie tego osobiście , ale … najpierw wykonaj telefon, nie dramatyzujmy za szybko :slight_smile:

(Edward Michalski) #10

Dzięki za podpowiedzi  :smiley: