Problem z wyrejestrowaniem samochodu

Witam, byłem w Angli i sprzedałem samochód z Polski tam na złom. Wziąłem papierek ze złomu ale oddałem kartę pojazdu i nie mam kopi dowodu. Byłem dziś z tym papierkiem żeby wyrejestrować i powiedzieli mi że nie mogę go wyrejestrować bo jest zły papier ze złomu. Jak mogę wyrejestrować teraz ten samochód?

Zdobyc papier ze zlomu.

Tylko ja już tam nie jade… Nie wiem jak to zrobić, Telefonicznie jak myślicie? da rade?

Ja bym zadzwonił do nich i kazał bym przysłać odpowiedni dokument jaki jest potrzebny do wyrejestrowania auta w Polsce.

@edek112 -skontaktuj się z nimi telefonicznie i zapytaj czy istnieje możliwość wysłania oryginału pocztą lub kopii np. drogą elektroniczną.

lordjahu Chyba tylko tak mogę coś zdziałać, mam nadzieje że nie zbagatelizują sprawy i wyślą dokumenty.

 

Wszystko jest zależne od firmy. Jeśli są spoko to wszystko pójdzie szybko i sprawnie, a jak nie … no cóż.

A jak nie to tylko zostaje mi  tam jechać?? Bo nic innego się nie zrobi…? 

Teoretycznie tak. Praktycznie zawsze można zawalczyć o swoje i starać się o dokument zastępczy - niestety z tym wiąże się sporo łażenia po urzędach i pisania pism. Na pewno szybciej i sprawniej poszłoby pojechanie tam i załatwienie tego osobiście , ale … najpierw wykonaj telefon, nie dramatyzujmy za szybko :slight_smile:

Dzięki za podpowiedzi  :smiley: