Problem z wyskakującym błędami drwtsn32.exe i explorer.exe

Witam

Mam problem , który pojawił się po formacie kompa (XP SP3). Wszystko działa dobrze póki nie zainstaluje programu typu eMule, BitComet, Ares, Alkohol 120%. Po instalacji jednego z tych programów przy próbach skorzystania z menu START lub przypięciu czegoś do menu, usunięciu dowolnego pliku z pulpitu, włączeniu programu wyskakuje błąd explorer.exe potem drwtsn32.exe i komputer się zawiesza. Jedynym ratunkiem jest dla niego wyłączenie w menadżerze procesu drwtsn32.exe. Potem przy kolejnych próbach wykonywaniu wyżej opisanych czynności problem się powtarza. Cofnięcie systemu przed instalacje tych programów niweluje problem. Próbowałam już wyłączać Doktora Watsona, ale to nie pomaga, wtedy sam explorer wariuje. Wiem, że problem tkwi w tych programach, ale wcześniej nie miałam tego typu problemów a te programy są mi niezbędne więc nie wchodzi w grę opcja “to po prostu ich nie używaj”. Nie wiem, może po prostu znaleźć jakieś zamienniki, ale to także nie pomaga.

Proszę o pomoc

ComboFix

http://wklejto.pl/8580

HijackThis

http://wklejto.pl/8581

Z góry dziękuje za pomoc :slight_smile:

mówi się:

lub

Taki skrót myślowy… Dobrze, że tak dbasz o poprawność językową, ale to nie pomogło mi w rozwiązaniu problemu ;] Mimo wszystko zapamiętam na przyszłość.

spox, bo narazie z tym SP3 są problemy (niektórzy z nim mają) i coś tam nie chodzi

Problem występował przed i po instalacji SP3, więc to raczej nie jego wina.

aha, więc proponuję… format :slight_smile:

Format po formacie? Nieźle :stuck_out_tongue: Czytałam, że wiele osób miało problem z programem Dr Watson i jakoś udało się go rozwiązać bez formatu.

Usuń ten wpis w HJT

Uruchom HijackThis - Do a system scan only - w oknie programu pokaże się log - zaznacz kratki przy podanych wpisach - klikasz Fix checked

usuń folder C: \Qoobox oraz instalkę Combofix z dysku.

Przeczyść system oraz rejestr CCleaner

Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

Przeskanuj obszar Mój komputer Kaspersky Online Scanner Uruchom pod IE daj raport na forum

lub Dr.WEB CureIt!

a programy instalujesz na innej partycji niż systemowa? być może przydałby się format też i tej partycji

Nie ma już tego wpisu :|. Folder i instalka usunięte. System przeczyszczony. Czy konieczne jest wyłączanie i włączanie przywracania? Wszystkie punkty mi się skasują, a czasem tylko one ratują mnie przed opresją. Komputer w trakcie skanowania, chociaż mam pełną wersję Kasperskiego 8 na komputerze i sprawdzałam nim dzisiaj cały komputer, nic nie znalazło. Dam raport jak skończy skanować skaner online. Oto nowy log: http://wklejto.pl/8597

Tak, instaluję na innej partycji niż systemowa. Robiłam format całego dysku.

to może być wina jakiegoś jednego programu, a może i jednego drivera, polecam porobić upty

W logu nic nie widzę

Przeskanuj antywirusem i pokaż z niego raport na forum

Log wygląda na czysty

Jeśli uważasz że nie masz żadnej infekcji w punktach przywracania to nie musisz tego robić.

Dobrze

może też jakiś program ma w sobie wirusa, przeskanuj np. kasperkym online i daj raport

Raport Kasperskiego: http://wklejto.pl/8600

Wydaje mi się, iż to nie może być wina pakietu Office (Kaspersky krzyczy, że są w nim luki), ponieważ to jest instalowane z tej samej instalki co przed formatem, a przed formatem nie było takiego błędu. Przecież wirus nie urodził się na płycie leżącej w pudełku :stuck_out_tongue:

Tak w ogóle to format robiłam dlatego, że nagle zaczęło mi znikać wolne miejsce na C:. Nie mam pojęcia dlaczego, teraz już czegoś takiego nie ma. Prócz tego wymieniałam kartę graficzną, zasilacz i RAM, więc stwierdziłam, że nie zaszkodzi małe odświeżenie. Troszkę po za tematem mam inne pytanie. Czy możliwe, że pamięci RAM tego samego producenta (Kingston) o tym samym nr seryjnym, obie CL5 i 800 Mhz, różniące się tylko pojemności (2x1 GB i 2x512mb) nie zgrały się? Moje nowe “pięćsetdwunastki” wywalały niebieski ekran z błędami i musiałam je wyjąć :frowning:

Usuwasz to:

Spoko, usunę to i zostanę bez całego pakietu office i gg? Czy wystarczy, że usunę i potem od nowa zainstaluje? :stuck_out_tongue: Nie chcę utrudniać sprawy i chcę się pozbyć tego błędu, tak tylko pytam, bo troszkę mi to życie trudni i zmusza do wyrzeczeń :stuck_out_tongue:

W tych plikach są wirusy, nie chcesz to nie usuwaj twoja wola

może nie zrobiłeś updatów dla pakietu i przez taki luki nabyłeś złośliwego kodu

Ok, już wszystko usunęłam. Zobaczymy, czy to pomoże. Na wszelki wypadek sprawdzam jeszcze raz Mój komputer Kasperskym :slight_smile: