Problem z wyskakującym sprawdzaniem spójności dysku

witam mam problem jak w temacie często wyskakuje mi niebieski ekran z sprawdzaniem spójności dysku c

i co z tym mozna zrobić?? Nie wystąpił on tylko raz, tylko kilkakrotnie i nadal się pojawia

miras19864 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Chodzi o niebieski ekran błędu systemowego, czy tylko o zwykły błękitny ekranik na którym uruchamiany jest program chkdsk, który sprawdza dysk? Jeżeli to drugie, to podaj odczyt danych SMART dysku z programu HD Tune, zakładka Health.

Przeskanuj także dysk na bad sektory (zakładka Error Scan).

miras19864 , poczekaj, aż sprawdzi. Powinien przestać się pokazywać.

Niestety jak skończy się sprawdzanie to nie dokońca działa poprawnie, nie można np. niczego wydrukować, albo połączyć się z siecią bezprzewodową(wyskakuje brak lub ograniczona dostępność), i to sprawdzanie dysku występuje dość często, niekiedy gdy się go włącza to po zalogowaniu odrazu resetuje się i wyskakuje ten niebieski ekran.

I co teraz z tym zrobić? Ma ktoś może jakiś pomysł?

“podaj odczyt danych SMART dysku z programu HD Tune, zakładka Health.”

A to to nie wiem gdzie znaleźć żeby podać

W poście podałem Tobie link do programu HD Tune. Kliknij na ten napis. Kliknij na napis Health, a zobaczysz o jakie okno mi chodzi.

nadal chodzi o sprawdzanie spójności danych czy o bluescreena?

chodzi o ten sam niebieski ekran sprawdzania spójności dysku

4_1229155743_thumb.jpg

to jest ten odczyt.

Dysk jest zdrowy. Spróbuj z tym: http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=34

Co do uruchamiania w czasie startu systemu, może kiedyś skanowałeś opcją gruntowny, co jak wiadomo wymaga bezpośredniego dostępu do dysku, co z kolei jest mozliwe tylko w taki sposób jak opisujesz - przed startem systemu.

Co do BSOD, może masz jakis syf? Podaj skany z HijacThis i Combofix.

tu nie chodzi o bluescreena, ale logi mogą się przydać.

W pewnym miejscu, muszę przyznać juz się pogubiłem o co chodzi. Ale Olcia ma racje, zrob to, o co prosiłem - daj logi…