Problem z wyskakującymi oknami, reklamami, i szkodliwymi programami


(Qwerty One) #1

Witam. Mam problem z w/w reklamami, nowymi okienkami, przekierowaniem na inne strony po byle kliknięciu. Dodaktowo nie udaje mi  się odinstalować niektórych malware w stylu Linkey, YAC, sweet pages itp. Z góry zaznaczam, że obecny stan komputera niejako odziedziczyłem - sam nigdy bym nie dopuścił do takiego żałosnego stanu. Szukałem pierwej rozwiązań w necie i także na forum, używając także malwerbytes'a oraz programy antywirusowego Avira. Oczywiście bezskutecznie na dłuższą metę. Wszystko to oczywiście przekłada się na spowolnione działanie komputera a moje ćwiczenie się w cnocie cierpliwości, którą już dawno straciłem.

 

Najlepszym rozwiązaniem byłaby reinstalka, niestety jest to netbook i nie ma wejścia na CD, a ja nie mam dodatkowego przenośnego CD-drive

Oto raporty z FRST'a, z góry bardzo dziękuję jeśli ktoś mi udzieli pomocy.

 

FRST http://www.wklej.org/id/1824925/

Addition http://www.wklej.org/id/1824926/

Shortcut http://www.wklej.org/id/1824927/

 


(Acorus) #2

a.txt


(Qwerty One) #3

Poprawiło się, ale problem nie został do końca rozwiązany - pozostał jeden, albo uciążliwe malware’y: jeden w prawym górnym rogu, mam screenshota, ale nie wiem czy jest dozwolone wklejanie go, a drugi w formie pionowego paska reklam po lewej stronie ekranu. W dodatku  co jakiś czas, jakikolwiek kliknięcie odsyła mnie na inną stronę… :confused:

Podaje najnowszy raport z FRST’a:

Frst http://www.wklej.org/id/1824978/

Add http://www.wklej.org/id/1824979/

Short http://www.wklej.org/id/1824980/

 


(Acorus) #4

c.txt


(Qwerty One) #5

Pomogło. Zastosowałem się do wszystkich wskazówek. Bardzo, bardzo dziękuję. Różnica w użytkowania jak między niebem a ziemią.

Na wszelki wypadek - mam nadzieję ostatni raz - wklejam raporty:

 

frst  http://wklej.org/id/1825307/

add  http://wklej.org/id/1825309/

shrtct  http://wklej.org/id/1825310/

 

Jeszcze raz dziękuję.