Problem z wyskakującymi reklamami na pulpicie

Mam taki problem. A mianowicie ostatnio sam zainstalował mi się Security Toolbar 7.1. Przez niego wyskakiwały mi na pulpicie reklamy różnych stron (w przeglądarce IE. Zawsze używam Mozilli Firefox, jest to moja domyślna przeglądarka) oraz reklama darmowego antywirusa i propozycja zainstalowania go. Do usunięcia tegoż toolbara użyłam VundoFix, VirtumundoBeGone, FixVundo oraz SDFix. Toolbar został usunięty. Niestety problem wyskakujących reklam pozostał. Komputer skanowałam Avastem, jednak on nic nie wykrył. Windows zaproponował mi automatyczne instalowanie aktualizacji w celu ochrony komputera i uruchomienie zapory. Tak też zrobiłam. Próbowałam pozbyć się wyskakujących reklam za pomocą Look2Me-Destroyer, SmitfraudFix, Fixwareout oraz SpybotSD (program co jakiś czas proponuje mi zmianę rejestru, na którą zezwalam). Reklamy przestały się pojawiać, ale tylko na krótki okres czasu. Komputer chodzi dosyć wolno, często się zacina. Muszę podkreślić iż wcześniej chodził płynnie i szybko. To samo jest z Internetem. Nie znam się na komputerach za bardzo, dlatego też nie próbowałam nic usuwać za pomocą np. programu Hijackthis. Proszę o pomoc.

I jeszcze jedno pytanie. Otóż jestem administratorką komputera. Pozostali użytkownicy mają konta z ograniczeniami. Gdy wchodzą na swoje konto pojawia się ostrzeżenie o treści ‘RUNDLL Wystąpił błąd podczas ładowania H:/WINDOWS/system32/dgcbpcwk.dll Odmowa dostępu.’ U mnie tego problemu nie ma. Sama osobiście nie grzebałam w systemie i nie usuwałam żadnych plików na własną rękę. Robiły to jedynie programy, które wyżej wymieniłam. Oczywiście tego problemu nie było przed pojawieniem się na komputerze Security Toolbar. Co powinnam zrobić?

Log z Hijackthis:

usuń wpisy HJT

Daj log z ComboFix

http://wklej.org/id/a903787e70

Wklej do Notatnika:

>>Plik>>Zapisz jako… >>> CFScript (najwygodniej będzie, jeśli zapiszesz w takiej lokalizacji, by ikonka CFScript.txt znalazła się obok ikonki ComboFix.exe )

Przeciągnij i upuść plik CFScript.txt na plik ComboFix.exe (czyli ikonkę CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe )

– podobnie jak na tym obrazku –>88953CFScript-createdbyMiekiemoes.gif

(jeśli pojawi się pytanie " 1 or 2" - to wpisz 1 i naciśnij ENTER) Ma się rozpocząć usuwanie. (i powstanie log)

Po restarcie usuń ręcznie folder C: ** Qoobox**.

Po tym nowy log z Combo, ale przed logiem:

klej do Notatnika:

Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa]

"Authentication Packages"=-

"Authentication Packages"=hex(7):6d,00,73,00,76,00,31,00,5f,00,30,00,00,00,00,\

  00

Z menu Notatnika Plik Zapisz jako Ustaw rozszerzenie na “Wszystkie pliki” Zapisz jako FIX.REG uruchom ten plik (dwuklik).

http://wklej.org/id/0ec16a7294

Już powinno być Ok

Na koniec - Optymalizacja XP: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76580

Dziękuje bardzo.

Złączono Posta : 16.11.2007 (Pią) 4:23

Mam jeszcze jeden problem, który sama sobie stworzyłam. Podczas optymalizacji XP popełniłam poważny błąd. Wykonywałam to polecenie:

Usuwanie plików instalacyjnych

Cytat:

Przejdz do C:\WINDOWS\Driver Cache\i386

Skasuj wszystkie pliki jakie znajdują się w katalogu i386, odzyskasz ok.100 MB miejsca na dysku

W katalogu tym przechowywane są kopie sterowników

Jeśli będzie potrzebny jakiś niezainstalowany komponent, system poprosi o włożenie płytki instalacyjnej Windows XP

Niestety, dopiero po usunięciu tych plików z katalogu i386 doczytałam końcówkę ’ Jeśli będzie potrzebny jakiś niezainstalowany komponent, system poprosi o włożenie płytki instalacyjnej Windows XP

Cały problem polega na tym iż nie mam w chwili obecnej płytki instalacyjnej Windows XP i prawdopodobnie jej już nie odzyskam. Wychodzi na to, że w razie problemu, który może zaistnieć, jestem że tak się wyrażę w kropce. Co muszę zrobić aby odzyskać te pliki? Przywracanie systemu oferuje mi punkt przywracania o nazwie ‘Punkt kontrolny systemu’ z 16 listopada 2007 godz. 03:30. Czy powinnam właśnie tak postąpić? Może jest jakiś inny sposób by odzyskać utracone pliki.

Jest jeszcze jedna sprawa. Ten problem nadal pozostał:

I jeszcze jedno pytanie. Otóż jestem administratorką komputera. Pozostali użytkownicy mają konta z ograniczeniami. Gdy wchodzą na swoje konto pojawia się ostrzeżenie o treści ‘RUNDLL Wystąpił błąd podczas ładowania H:/WINDOWS/system32/dgcbpcwk.dll Odmowa dostępu.’ U mnie tego problemu nie ma. Sama osobiście nie grzebałam w systemie i nie usuwałam żadnych plików na własną rękę. Robiły to jedynie programy, które wyżej wymieniłam. Oczywiście tego problemu nie było przed pojawieniem się na komputerze Security Toolbar. Co powinnam zrobić?