Problem z wysłaniem poczty


(Iziolkowski) #1

Proszę o pomoc w sprawie niemożności wysłania poczty. Uzywam Outlooka i po kliknięciu w +wyślij+ to wyskakuje mi błąd i pisze że zostałem wpisany na czarna liste DSBL. Częstop korzystam z poczty więc staram sie nie wysyłać spamów i niechcianej poczty.

Jak mogę sobie z tym poradzić?


(Danielson) #2

Opcja Szukaj się kłania Panie...

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?=&p=954173


(Bardock9) #3

Przykro mi , ale najłatwiej poradzić sobie tak - rejestrujesz się na gmail'u :slight_smile:


(Iziolkowski) #4

Danielson nie zarzucaj mi że nie szukałem podobnych tematów na forum . Ten problem już sie pojawił na forum, wiem, ale jak zauważyłeś wystąpił on tez u mnie. Tak więc przydażył mi sie on powtórnie.

Problem polega na tym że ten kłopot odnosi sie tylko do outlooka a nie do zablokowanego IP. A uważam tak dlatego, że nie moge wysyłac meili z outlooka ale moge je wysyłać z poczty bezpośrednio na wp gdzie mam swoje konto.

Może jest coś z moim outlookiem nie tak? Pomóżcie proszę


(mareksolak) #5

A z jakiego serwera korzystasz? - ja z wp.pl i nie mam żadnych problemów


(patrx95) #6

Bardock ma rację przeprowadź się na g-maila i jak by to dalej było to zainstaluj Thunerbirda jest prawie taki sam jak Outlook tylko że tuner.... ma filtr antyspamowy


(Iziolkowski) #7

Czy to znaczy ze logi sa czyste?

Przed chwila przeszukalem kompa AVG Anti-spyware i znalazlo mi cos o nazwie Downloader. W logach tego nie ma? A jak jest to jak to usunac?


(pysiu) #8

http://www.wss.pl/Articles/9192.aspx może coś z tego pomoże ci :slight_smile:


(Deprim86) #9

jeśli nadal masz problem z outlookiem a używasz outlook express to wejdz w konta i właściwości konta a tam w zakładce serwery zaznacz na samym dole SERWER WYMAGA UWIERZYTELNIENIA to rozwiąże Twój problem z wysyłanim wiadomości.pozdrawiam


(Bartmail) #10

Bardzo ciekawe podejście. Skoro ma Outlooka i na nim ma problemy to po co piszesz, że ma włączyć uwierzytelnienie w Outlook Express? Powinien raczej sprawdzić, czy w Outlooku ma włączone to uwierzytelnienie a nie w Outlook Express.


(Deprim86) #11

metoda która podałam jest sprawdzona i likwiduje problem właśnie w outlooku Express nie wiem czy działa np. W M Office Outlook 2007 więc podaje konkretny przykład bo nie chce wprowadzić w bład.


(Bartmail) #12

Tak, tylko problem dotyczy Outlooka więc po co najpierw piszesz rozwiązanie a później piszesz, że nie wiesz czy w nim działa? Metoda ta to nie żaden trik a oczywistość, ponieważ teraz praktycznie każda skrzynka pocztowa wymaga uwierzytelnienia. Opcja ta jest dostępna w każdym programie obsługującym e-maile nawet jeśli taki program mamy na wyposażeniu komórki czy innym urządzeniu, które nie jest komputerem.


(Iziolkowski) #13

Kurde dopiero po waszej dyskusji doszedlem do wniosku ze uzywam outlook expres i nie wiedzialem ze jest jakas roznica miedzy outlook a outlook expres. przepraszam za wprowadzenie w blad.

Złączono Posta : 06.09.2007 (Czw) 18:11

Wszedlem w konta i zaznaczylem opcje o uwierzytelnieniu ale nic to nie zmienia nadal jest ten tekst o zablokowanym IP i nic sie nie wysyla.


(Deprim86) #14

ciesze się ze chociaż tyle udało sie ustalic :smiley: . a teraz spróbujmy inego rozwiązania... adresy IP często są tez blokowane przez zapory naprzykład systemowe wiec należy to ustalić czy twoja zapora systemu Windows tego nie blokuje. Należy wejść w panel sterowania--> centrum zabezpieczeń i w zaporze systemu wejść w wyjatki i zobaczyc czy Twój program pocztowy Outlook Express znajduje się tam i jest zaznaczony. Jeśli posiadasz jakis program typu zapory sieciowe (firewalle) należy również odblokować.


(Iziolkowski) #15

Niestety nie bylo w tym okienku mojego outlooka. wiec nic nie odznaczylem


(Deprim86) #16

w takim razie w wyjatkach nalezy dodać program outlook express i zaznaczyć i sprawdzić czy poczta działa.