problem z wysokim pingiem

Witam.
Mam problem z pingiem w laptopie. Laptop MSI GE66 Raider 10SF-268NL, 15.6". Gdy jest podłączony pod ładowarkę nagle ping skacze mi od 300ms do 5 tyś ms ale fpsy pozostają w ilości 300 w grach a gdy ładowarkę odłączę mam ping 9ms ale fpsy spadają drastycznie z 300 do 30.

Nigdy wcześniej tak nie miałem zaczęło się to tydzień temu i już nie wiem co zrobić. Dzwoniłem nawet do dostawcy internetu (internet z UPC) i nie wykryli żadnych problemów z łączem internetowym nawet robiłem reset routera tak na wszelki wypadek ale nic nie pomogło. Uruchamiając drugiego laptopa wszystko jest idealnie bo ping w granicach 30ms więc wina internetu to nie jest.

Laptop jest gamingowy więc granie na nim bez podłączonej ładowarki jest wykluczone. Czy to możliwe że padła w nim bateria i trzeba ją wymienić? albo zasilacz może się zepsuł i też trzeba nowy? dla mnie to zagwostka prosiłbym o jakieś rady bądź pomoc w tym problemie.

W jaki sposób łączysz się z tego lapka z internetem? Po WiFi, czy kablu sieciowym?
To, że FPS spada przy braku zewnętrznego zasilania to akurat normalne.

Sprawdź w takiej konfiguracji:

  1. Sprawdź ping z zasilaczem i bez zasilacza osobno dla połączenia WiFi i poprzez kabel sieciowy ethernet. Powiedz, czy jest jakaś różnica.
  2. sprawdź pod innym systemem np. jakąś dystrybucją Linux w takich samych warunkach, czy ping tak samo się zachowuje, bowiem może być to związane z planami zasilania Windows lub sterownikami (aktualizacja nieraz potrafi coś namieszać)
    Prekonfigurowana dystrybucja do gier to np. Nobara Linux:
    https://nobaraproject.org/download-nobara/