Problem z wyśrodkowaniem oraz błąd DOCTYPE

Proszę nazwać temat konkretnie i poprawić błędy. Na stronie www tez tak piszesz? Sugeruję poczytać regulamin forum.

Do body

body { szerokość; position: relative; }

chodzi tu o to, że XHTML 1.0 to jest nie aktualna już wersja HTML-a, ale to nie przeszkadza

Rozwiń tę niesamowicie intrygującą myśl jeżeli możesz, bo zdaje się, że nie rozumiem Twojego toku myślenia

Strona jest w XHTML1.0, Validator mówi, że nie jest to najnowsza wersja tego języka i zaleca aktualizację strony do najnowszej wersji

przynajmniej tak to rozumiem

możliwe, ze chodzi o to, że przy podawaniu pliku do przewalidowania użytkownik zaznaczył XHTML2.0, a w DOCTYPE jest 1.0

Źle to rozumiesz. Zresztą prosiłem tylko byś rozwinął ten zacytowany fragment…

Tym razem jesteś już bliżej… użytkownik faktycznie zaznaczył, ale zaznaczył XHTML 1.0 Strict (btw: takie samo jak miał w dokumencie). Skąd w ogóle miała by się wziąć walidacja XHTML’a 2 skoro ten jako taki jeszcze nie istnieje?

ale jak mam naprawić ten bład z DOCOTYPE. mam dobrze zdefiniowany a jednak vadliator mi pokazuje uwagę przez co nie mogę dostac"certyfikatu" zgodości strony z standardami

Jeszcze przed deklaracją typu dokumentu dodaj:

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>

Jest to wymagane, bo każdy dokument XHTML jest dokumentem XML. Do tego, to:

zamień na:

i to:

na to:

i tak to nie pomogło, cały czas mam tą samą uwagę

Użycie nagłówka

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>

Powoduje włączenie w IE trybu zgodności wstecz. Użytkowik używająć UTF-8 lub UTF-16 wcale nie musi tego naglówka używać. W przypadku kolegi to jego dokument i tak nie będzie poprawnym dokumentem XML ponieważ wysyła dokument jako text/html.

Z twoim kodem nie masz prawa wyśrodkować strony bo wszystkie twoje bloki sa umieszonone względem lewego gównego rogu i mają przypisane na szytywno wartości pozycjonujące.

Nieprawda, wystarczy elementowi nadrzędnemu dać

position: relative; + szerokość + margin: 0 auto

np. do znacznika body.