Problem z wyśrodkowaniem pionowym w tabeli MS Office 2007


(Ddavidd1) #1

Witam

Mam problem z wyśrodkowaniem w tabeli. W pierwszej kolumnie wszystko jest ok, tekst ładnie na środku komórki się układa. Natomiast w drugiej kolumnie tekst jest za blisko górnej krawędzi komórki :confused:

87847061.th.jpg

Jeśli ktoś jest w stanie to proszę o pomoc.

Pozdrawiam


(Ob Serwator) #2

Witam.

Ja robię to tak: zaznaczam interesującą mnie część komórek, na zaznaczeniu klikam prawą myszką i z opcji wybieram: Wyrównanie komórek, zaś spośród nich środkową ikonkę.

Sprawdzam też, czy nie ma na końcu każdej komórki niepotrzebnych enterów i jeśli są - usuwam je. Inaczej są też puste wiersze na końcu komórki, które "psują" wizualnie nasze wyrównania (są brane pod uwagę przy wyrównywaniu).

Pozdrawiam.


(Ddavidd1) #3

Tak jak widać na załączonym screen'ie, na pasku narzędzi, ta opcja jest wybrana we wszystkich komórkach. Niepotrzebnych enterów nie ma.

Ale dzięki za dobre chęci :wink:

Zastanawia mnie dlaczego przy zaznaczeniu całej tabeli w pierwszej kolumnie zaznaczony jest jedynie obszar tekstu, natomiast w drugiej kolumnie zaznaczony jest cały obszar komórek :?


(Ob Serwator) #4

Faktycznie, nie popatrzyłem na wstążkę.

To sprawdzamy. Próbuję zrobić to, co Ty masz. Ustawienia takie jak Ty masz, tzn wyśrodkowanie w pionie i w poziomie. Entery wykluczyliśmy.

Sprawdź też w zakładce Narzędzia główne, kliknij prawy dolny róg w zakładce Akapit (taka strzałka) i pokaże się okienko Akapit, tam wybierz zakładkę "Wcięcia i odstępy" i sprawdź "Odstępy po". Ja ustawiłem na wartość około 24 i wtedy pokazało się to samo co u Ciebie. Normalnie ustawione jest na 0.

Pozdrawiam.