Problem z wyśrodkowaniem pionowym w tabeli MS Office 2007

Witam

Mam problem z wyśrodkowaniem w tabeli. W pierwszej kolumnie wszystko jest ok, tekst ładnie na środku komórki się układa. Natomiast w drugiej kolumnie tekst jest za blisko górnej krawędzi komórki :confused:

87847061.th.jpg

Jeśli ktoś jest w stanie to proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Witam.

Ja robię to tak: zaznaczam interesującą mnie część komórek, na zaznaczeniu klikam prawą myszką i z opcji wybieram: Wyrównanie komórek, zaś spośród nich środkową ikonkę.

Sprawdzam też, czy nie ma na końcu każdej komórki niepotrzebnych enterów i jeśli są - usuwam je. Inaczej są też puste wiersze na końcu komórki, które “psują” wizualnie nasze wyrównania (są brane pod uwagę przy wyrównywaniu).

Pozdrawiam.

Tak jak widać na załączonym screen’ie, na pasku narzędzi, ta opcja jest wybrana we wszystkich komórkach. Niepotrzebnych enterów nie ma.

Ale dzięki za dobre chęci :wink:

Zastanawia mnie dlaczego przy zaznaczeniu całej tabeli w pierwszej kolumnie zaznaczony jest jedynie obszar tekstu, natomiast w drugiej kolumnie zaznaczony jest cały obszar komórek :?

Faktycznie, nie popatrzyłem na wstążkę.

To sprawdzamy. Próbuję zrobić to, co Ty masz. Ustawienia takie jak Ty masz, tzn wyśrodkowanie w pionie i w poziomie. Entery wykluczyliśmy.

Sprawdź też w zakładce Narzędzia główne, kliknij prawy dolny róg w zakładce Akapit (taka strzałka) i pokaże się okienko Akapit, tam wybierz zakładkę “Wcięcia i odstępy” i sprawdź “Odstępy po”. Ja ustawiłem na wartość około 24 i wtedy pokazało się to samo co u Ciebie. Normalnie ustawione jest na 0.

Pozdrawiam.