Problem z wyśrodkowaniem strony - CSS i div'y


(Pablo Zwierzeta) #1

(Marcussmail) #2

W pliku styl.css ustaw margin:0px; w sekcji body, natomiast wszystkie div-y wrzuć w jeden główny div i ustaw dla niego margin:auto;

Możesz, jak wolisz sie bawić dla każdego div-a osobno poustawiać margin:auto;


(Pablo Zwierzeta) #3

Spoko o rozumiem, że w IE będzie się wyświetlać poprawnie tzn. tak jak w firefoxie?


(Marcussmail) #4

Tak, tylko musisz uważnie pracować z padding, margin oraz szerokościami przez cały czas.

Jeżeli używasz Firefox-a to zainstaluj dodatek IETab, który daje możliwość podglądu strony w IE i pozwala na bieżąco korygować wygląd.


(somekind) #5

Ja zawsze wszystko wsadzam w

. Nie jest to do końca zgodne, ale przynajmniej działa wszędzie.

Poza tym pytałbym o to raczej w dziale Webmastering, większe szanse, że tam ktoś odpowie :slight_smile:


(Pablo Zwierzeta) #6

To nie takie proste, bo jak robię padding to i w firefoxie się zmienia. Trudno dostosować równy wygląd w dwóch przeglądarkach. Czy ktoś mógłby sprawdzić ten kod co zamieściłem?


(Marek Ciarkowski) #7

(Pablo Zwierzeta) #8

Nic nie pomaga.

Proszę przetestujcie ten kod i poprawcie.

Z góry dzięki!


(Marek Ciarkowski) #9

(Michal Piekarski Mail) #10

Moja rada “Usuń IE”. Moim zdaniem Internet Explorer jest programem służącym do pobrania przeglądarki internetowej, a wszystko przez upartych panów z Microsoft’u i ich pasję to tworzenia (na siłę) własnych standardów, pomimo, że inne często są lepsze. ;]


(Pablo Zwierzeta) #11

Ja korzystam z firefoxa i nie lubię IE. Mam na jego zdanie tyle samo do powiedzenia co TY. Natomiast chciałbym, żeby kod był ZINTEGROWANY z IE, bo wiele osób z niego korzysta. Gdybym nie integrował to moja strona byłaby dla wielu userów bezużyteczna i wadliwa.

Punkomuzykant’cie dzięki, że zainteresowałeś się moim postem. Nie chodziło mi dokładnie o to co Ty napisałeś. U mnie nawigacja jest takiej długości jak trzeba (długość tekstu). Nawigacja i pole treści jest na białym tle tzn. jeśli nawigacja jest krótsza niż długość tekstu to na miejsce koloru nawigacji jest kolor tła, czyli biały. Poza tym ten kod nie jest do końca zintegrowany z IE.

Wygląd w Firefoxie:

FF.gif

Wygląd w IE:

IE.gif


(Michal Piekarski Mail) #12

Dlatego bardzo pomocny przy tworzeniu stron www jest flash. nie ma problemów z wyświetlaniem bez względu na przeglądarkę (wystarczy darmowy plug-in). Ale i tu Microsoft “pokazał na co go stać” i mamy Silverlight. nie mówię, że to złe jest, czy coś, bo możliwości potężne (o ile ma się oprogramowanie firmy Microsoft, do tworzenia aplikacji dla Silverlight ;]), ale pytanie moje brzmi po co? Skoro jest już Adobe Flash, który bardzo, bardzo dobrze sie sprawdza od wielu lat. No ale to troszkę na inny temat, więc nie będę ciągnął. Taka myśl tylko.


(Marek Ciarkowski) #13

Pablo 128 - kodowanie strony u mnie działa prawidłowo więc pytanie jakiego edytora używasz ?

co do odstępów wstaw do arkusza stylów

*{

margin:0;

padding:0;

}

kod usuwa globalnie wszystkie domyślne marginesy w przeglądarkach więc wygląd powinien być identyczny na IE i FF.


(somekind) #14

Ja nawet nie widzę flashy na stronach. Nienawidzę wszystkich migających i niepotrzebnie rozpraszających i przytłaczających dodatków na stronach. I nie jestem jedyny.

A strony są dla ludzi, nie odwrotnie. To przede wszystkim trzeba brać pod uwagę przy projektowaniu. (Tyczy się nie tylko stron.)

No ja też nie wiem po co produkować Mercedesy, skoro jest już Łada, która bardzo dobrze sprawdza się od wielu lat.


(Michal Piekarski Mail) #15

Co do mercedesów, to uważam, że właśnie produkt bardziej doświadczonej firmy Adobe jest o co najmniej dekadę lepszy.

A jeśli chodzi o strony we flash’u, to poniżej parę przykładów. I wcale nic nie razi:

http://www.rockstargames.com/IV/

http://www.zolnierek.com/

http://www.mercs2.com/

http://www.mcdonalds.pl/

http://www.templatehelp.com/preset/pr_p … sF01E23P6C

http://www.templatehelp.com/preset/pr_p … sF01E23P6C

I tak mógłbym wymieniać i wymieniać. ;] Ja uważam, ze podstawa, to dobry pomysł. Trzeba wiedzieć co się chce osiągnąć, a dopiero potem powinno sie szukać narzędzi, które w tym pomogą.


(Marek Ciarkowski) #16

Trochę offtop ale też jestem wielkim zwolennikiem flasha. Wyprzedza możliwościami html javascript i niby ajax razem wzięte. Dopóki nie poznałem pewnego flash dewelopera myślałem że to jakiś bubel do kreskówek a to prawie c++ tylko że do www.


(somekind) #17

A robiłeś coś w Silverlighcie?

Jego zaletami jest na pewno integracja z .NET, LINQ, bazami danych, ASP.NET, wsparcie dla WCF, a także możliwość tworzenia w normalnych językach programowania. W Adobe Flashu, chyba nie ma takich opcji.

To taka trochę pokręcona mentalność - gdy ktoś robi konkurencję Microsoftowi, to dobrze. Gdy Microsoft chce z kimś konkurować, to źle.

A moim zdaniem każda konkurencja jest dobra, bo coś wnosi, bo mobilizuje wszystkich do dalszego rozwoju.

Ty nie możesz wiedzieć, ani tym bardziej decydować co mnie razi, a co nie. Prawda?

Owszem. Z tego, co zauważyłem, to większość spotykanych przeze mnie animacji na stronach była robiona tylko po to, żeby były jak najbardziej widoczne. Bez koncepcji i jakiegoś większego sensu - umieszczone, bo taka jest moda. Ja dziękuję, nie chcę nawet na to patrzeć :slight_smile:


(Michal Piekarski Mail) #18

Nie mówię, że konkurencja jest zła, ale często sposób w jaki Microsoft chce konkurować z innymi jest (moim zdaniem) nieodpowiedni. Ja zawsze uważałem, że kompletnie bez sensu powstał J# i C#. Po co pytam? Nie lepiej przystosowywać system i programy do już istniejących standardów? Widocznym efektem często nieudolnych prób Microsoftu jest (znienawidzony przeze mnie) Internet Explorer. Jest niekompatybilny. Większość stron wyświetlana poprawnie na reszcie przeglądarek (nawet mało znanych) na IE ma problemy. A w druga stronę? Strony wyświetlane poprawnie na IE z reguły działają poprawnie na innych przeglądarkach.

Nie chodzi mi o to, ażeby pokazać jaki to Microsoft jest zły i niedobry, bo to nie prawda, ale czasami po prostu dziwią mnie niektóre poczynania tej firmy - z drugiej strony mimo wszelkich niedociągnięć Microsoft trzyma sie dobrze, zarabia masę pieniędzy i prawdopodobnie długo tak zostanie (wyciągnijcie wnioski). ;]


(somekind) #19

Tylko ktoś, kto nie wie co to jest C# mógł zadać tak naiwne pytanie.

Ale nawet odpowiem na nie: Żeby było łatwiej.


(Pablo Zwierzeta) #20