Problem z wysunięciem napędu cd oraz problem z DVD

Witam

Mam dwa problemy:

Pierwszy to problem z wysunięciem cd-roma kiedyś jak chciałem wysunąc tackę to zaraz sie chowała z powrotem i musiałem trzymac żeby płytę włożyc, a teraz jest tak ze jak chce wysunąc to nic sie niedzieje cos tam brzęczy i nic jak by chciało a nie może :stuck_out_tongue: Słyszałem ze jest jakieś awaryjne wysuwanie że trzeba coś cienkiego zapchac do tej “dziurki” w cd-romie ale nie wiem dokładnie o co chodzi.

Natomiast drugi problem to problem z nagrywarką dvd otóż po włożeniu płyty napęd mi ja trochę rysuje rzadko się to zdarza ale sie zdarza. Nie wiem może laser do czyszczenia albo co? Proszę o porady.

Ja sobie poradziłem z tym problemem, w znacznie prostszy sposób. Pomogła wymiana taśmy 40-żyłowej ( z tego co pamiętam zapłaciłem za nią 8 zł ) na nową. i 5 letni napęd wysuwa się znacznie lepiej niż 2 letnia nagrywarka.

Pod tacką masz taki malutką dziurkę. Wepchnij do niej, ale bardzo delikatnie coś cienkiego, ale sztywnego. np. cienki drut. Tacka się wysunie.

Przczyść specjalną płytą.

Teraz to wymiana taśmy sygnałowej jest typową musztardą po obiedzie.

k90 uszkodziłeś mechanizm napędu poprzez:

Jak sie na tym nie znasz to lepiej sam nie grzeb :arrow: serwis.

A wsuwanie i wysuwanie tacki to może być efekt syfku na kompie, ktoś z sieci mógł ci podrzucić małą “niespodziankę” która daje takie efekty

No trzymałem tackę ale to i tak stary napęd i dlatego tak robilem ma on z 7 lat :stuck_out_tongue: i on był juz uszkodzony odkąt go mam, a dvd zaraz będe czyscił płytką.

A jeżeli chodzi o syfy to komp mam czysty :lol: , a poza tym u znajomych sprawdzałem to u nich również nie działał kiedyś grzebałem w tym cd-romie i sie juz sam nie zasuwał przez miesiąc :smiley: a potem znów zaczął wariowac i się poddałem :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 27.06.2007 (Sro) 9:53

Ok nagrywarka wyczyszczona i nie rysuje :lol: a cd-rom probowałem awaryjnie najpierw zaświeciła się dioda zaczął brzęczec i nic cisza a w kolejnych próbach juz nawet nie brzęczy a ni nie świeci się dioda wiec juz chyba padł ale odkąd kupiłem dvd to go już nie używałem ale chciałem się dowiedziec czy da sie coś z nim zrobic. :slight_smile: