Problem z wysunięciem napędu cd oraz problem z DVD


(K90) #1

Witam

Mam dwa problemy:

Pierwszy to problem z wysunięciem cd-roma kiedyś jak chciałem wysunąc tackę to zaraz sie chowała z powrotem i musiałem trzymac żeby płytę włożyc, a teraz jest tak ze jak chce wysunąc to nic sie niedzieje cos tam brzęczy i nic jak by chciało a nie może :stuck_out_tongue: Słyszałem ze jest jakieś awaryjne wysuwanie że trzeba coś cienkiego zapchac do tej "dziurki" w cd-romie ale nie wiem dokładnie o co chodzi.

Natomiast drugi problem to problem z nagrywarką dvd otóż po włożeniu płyty napęd mi ja trochę rysuje rzadko się to zdarza ale sie zdarza. Nie wiem może laser do czyszczenia albo co? Proszę o porady.


(El Presidento) #2

Ja sobie poradziłem z tym problemem, w znacznie prostszy sposób. Pomogła wymiana taśmy 40-żyłowej ( z tego co pamiętam zapłaciłem za nią 8 zł ) na nową. i 5 letni napęd wysuwa się znacznie lepiej niż 2 letnia nagrywarka.


(Marunde) #3

Pod tacką masz taki malutką dziurkę. Wepchnij do niej, ale bardzo delikatnie coś cienkiego, ale sztywnego. np. cienki drut. Tacka się wysunie.

Przczyść specjalną płytą.


(fiesta) #4

Teraz to wymiana taśmy sygnałowej jest typową musztardą po obiedzie.

k90 uszkodziłeś mechanizm napędu poprzez:

Jak sie na tym nie znasz to lepiej sam nie grzeb :arrow: serwis.

A wsuwanie i wysuwanie tacki to może być efekt syfku na kompie, ktoś z sieci mógł ci podrzucić małą "niespodziankę" która daje takie efekty

8)


(K90) #5

No trzymałem tackę ale to i tak stary napęd i dlatego tak robilem ma on z 7 lat :stuck_out_tongue: i on był juz uszkodzony odkąt go mam, a dvd zaraz będe czyscił płytką.

A jeżeli chodzi o syfy to komp mam czysty :lol: , a poza tym u znajomych sprawdzałem to u nich również nie działał kiedyś grzebałem w tym cd-romie i sie juz sam nie zasuwał przez miesiąc :smiley: a potem znów zaczął wariowac i się poddałem :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 27.06.2007 (Sro) 9:53

Ok nagrywarka wyczyszczona i nie rysuje :lol: a cd-rom probowałem awaryjnie najpierw zaświeciła się dioda zaczął brzęczec i nic cisza a w kolejnych próbach juz nawet nie brzęczy a ni nie świeci się dioda wiec juz chyba padł ale odkąd kupiłem dvd to go już nie używałem ale chciałem się dowiedziec czy da sie coś z nim zrobic. :slight_smile: