Problem z wyświetlaniem 'czasu' w komórkach MS Excel

Witajcie,

posiadam dwa pliki excel i chciałem przenieść sobie zawartość z jednego pliku do drugiego, stosując przy tym formułę, która jest opisana tutaj.

Zawartość komórek, którą chcę przenieść dotyczy 'czasu" (h-m-s). Ale niestety problemem jest, że w niektórych komórkach ten czas mimo iż wynosi np. 29:00:16, to gdy nacisnę na tę komórkę, u góry w pasku formuły pokazuje się coś takiego: 1900-01-01 05:00:16 - przypuszczam, że excel automatycznie zamienił owo 29:00:16 na kombinację daty i czasu (nie wiem czemu). Plik pobieram ze zdalnego systemu z możliwością otwarcia w excelu. Gdy próbuję pierwszy raz go zapisać na kompie, to pojawia się opcja ‘Zapisz jako typ: Tekst Unicode *.txt’ - zmieniam zawsze typ zapisu na excel (może wcześniej powinienem coś pogrzebać gdzieś, zanim zapiszę jako excel, żeby nie zmieniało na kombinację daty i czasu?).

W każdym razie moje pytanie brzmi: jak zrobić, żeby owo 29:00:16, było tym, co widać na pierwszy rzut, a nie kombinacją daty i czasu?

Do czego mi to potrzebne? Otóż chciałem automatycznie przenieść danego z 1, do 2 pliku, ale niestety przy okazji komórek z kombinacją daty i czasu przenosi się tylko owo 05:00:16, zamiast 29:00:16. (używam do tego takiej formuły - formuła jest dobrze zrobiona: =JEŻELI.BŁĄD(WYSZUKAJ.PIONOWO(B52|'[2018.10.09 - wykorzystanie do tego dnia.xlsx]export_rnkbs'!$A$2:$N$429|9|0)|"")

Próbowałem też skorzystać z opcji skopiowania zawartości całej kolumny i wklejenia z powrotem z wykorzystaniem opcji ‘wklej specjalne’, ale to też nie dało rezultatu. Wycięcie całej kolumny, wklejenie do notatnika i potem z notatnika do excela też nie pomogło.

Czy ktoś z Was ma pomysł, jak można to naprawić?