Problem z wyswietlaniem obrazu - artefakty

Witam. Mam problem z wyświetlającym się obrazem. Od jakiegos czasu w niektorych grach przegladarkowych pojawiaja mi sie swego rodzaju artefakty. Link: https://ifotos.pl/zobacz/Artefakty_qnnqrer.png
Niekiedy rowniez zdarza sie miganie elementow pulpitu i zawieszanie sie kompa. Dzieje sie tak zarowno na karcie GTX 550 Ti jak i GTS 250 (wyprobowane dwa rozna egzemplarze). Testowalem tez roznorodne wersje sterownikow - obecna zainstalowana wersja 301.42 (karta GTS 250). Przy nowszych wersjach sterownikow monitor po chwili wygasa i pojawia sie napis tryb oszczedny i niestety pozostaje tylko restart i powrot do starszej wersji sterownikow. Wymienilem juz takze kabel vga i kabel od zasilacza. Niestety nic nie pomoglo. Bede wdzieczny za kazda pomoc, gdyz problem jest uporczywy nawet przy wykonywaniu podstawowych czynnosci na komputerze. Ponizej zapodaje bazowa specyfikacje komputera:

Windows 7 64-bit
Karta graficzna geforce GTS 250
Procesor Intel core i3 CPU 530 2.93 Ghz
Ram 4 GB (2x2GB)
Zasilacz Chieftec model: CFT-600-14CS 600W
Przegladarka mozzilla firefox

Czy ewentualnym powodem moze tez byc zbyt mala ilosc ramu?

Nie powinno mieć to znaczenia.

To bardzo stary sterownik. Najnowszy to 342.01. Może powinieneś zakyualizować stery ?

Tak jak wspomnialem, przy nowszych wersjach sterownikow wygasa mi ekran i wlacza sie napis tryb oszczedny. NIe wiem czemu skoro zasilania jest dosyc :confused:

A jak wygląda sprawa innych przeglądarek ?
Sprawdzałeś system pod względem wirusów ?

Wykonałem pelny skam programem AVG i zaden wirus nie zostal wykryty.
Obecnie testuje google chrome i zobacze jaki bedzie efekt.

Artefakty nie pojawiają się z powodu wirusów - tracisz czas. Przyczyną mogą być:

  • sterowniki (za stare/za nowe)
  • przegrzanie karty
  • uszkodzenie karty
  • uszkodzenie ram
    Jeśli pojawiają się tylko w jednej grze albo w jednym typie gier (przeglądarkowe), to problemem jest Flash (jeśli są o niego oparte) lub sama przeglądarka.
  1. Ze sterownikami juz probowalem, ale moze warto przetestowac jeszcze kilka wersji.
  2. Karta przy normalnej pracy przegladarki osiaga temperature ok 50 stopni, wiec chyba przegrzanie sie karty nie powinno byc tutaj powodem.
  3. Uszkodzenie karty w dalszym ciagu biore pod uwage, pomimo iz podpiete mialem juz dwie rozne uzywane sztuki.
  4. Ram tez wymienilem pare miesiecy temu, bo robily mi sie bluescreeny, ale wypisane powyzej objawy pomimo tego nie ustapily.
  5. Zastanawialem sie takze nad wtyczkami, aczkolwiek najnaowsza wersja firefoxa, ktora obecnie posiadam nie uzywa juz flasha. Czy warto sprobowac ponowna instalacje przegladarki?

Miałem migotanie ekranu na win 7 x64 i różne inne problemy. Okazało się, ze to UAC przeszkadzał sterom nvidii. W sunrise wyłączyłem UAC i po restarcie wszystko śmigało elegancko na komputerku acer revo.

Najlepiej jakbyś zainstalował nowy system i sprawdził jak się tam sprawuje sprzęt.
Np Windows 10.