Problem z wyświetlaniem obrazu po reinstalacji Windowsa

Witam, potrzebuję pomocy bo już sam sobie nie radzę. W skrócie opis problemu. Z różnych powodów musiałem przeinstalować ostatnio Windowsa. Zamiast zwykłego Windowsa XP zainstalowałem Windowsa XP z SP2, którego nie miałem wcześniej. Po tej zmianie obraz nie jest wyświetlany poprawnie. Mianowicie jesli ustawię rozdzielczość na maksymalną [i sugerowaną przez producenta] 1440 x 900 to obraz nie mieści się na monitorze. Aby dotrzeć do skrajnych partii obrazu muszę przesuwać myszka w pożądanym kierunku i w ten sposób przesuwam wyświetlany obraz. Jesli zmiejszę rozdzielczosc do 1024 x 768 to obraz miesci się na szerokość ale na wysokość jest spłaszczony i z góry i z dołu monitora mam czarne paski [cos jak stary obraz kinowy]. Dodam, że na starym Windowsie bez SP2 nie miałem żadnych problemów. Sprawdzałem sterowniki i wszystkie są zainstalowane poprawnie. Windows komunikuje, że sprzęt działa poprawnie a sterowniki są zgodne z Windowsem. W opcjach monitora nie mogę regulować wysokości oraz szerokosci obrazu - nie ma takich opcji w samym monitorze. W zaawansowanych ustawieniach ekranu w menu Pulpit strzałki regulujące wysokość i szerokość ekranu są nieaktywne więc tym też nie mogę podziałać. Tak naprawdę to nie mam pojecia co jeszcze mogę zrobić.

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł jak z tego wybrnąć to dajcie znać, będę wdzięczny za pomoc. pozdrawiam/Sławek

Jeżeli Twój monitor posiada na panelu czołowym przycisk “auto” to go wciśnij. Mam takie problemy jak Twój po aktualizacji sterowników do grafiki. Rozdzielczość mam ustawioną na max z obsługiwanych trybów. Wciskam ów przycisk i obraz ustawia się optymalnie.

To by było za proste - niestety nie mam takiego przycisku ani nic innego co by choc troche go przypominało :frowning:

A może byś napisał jaki masz monitor i jaką kartę graficzną?

zwłaszcza jaki monitor (LCD? CRT?)

A w nowych sterownikach do kart graficznych - też jest sporo rzeczy do ustawiania…(dokładniej to w programikach instalowanych razem ze sterownikami)

Złączono Posta : 30.08.2007 (Czw) 16:37

Chociaż, sugerując się rozdzielczością - będzie to LCD… (ale jaki?)

Najciemniej pod latarnią - nowy Windows ustawił domyśnie wyświetlanie na dwóch ekranach [TV & monitor] przez co główny monitor zwariował. Drobna rzecz a mi umknęła. W każdym razie dzięki!