Problem z wyświetlaniem obrazu w Odtwarzaczach

Witam.kiedy otwieram film w każdym odtwarzaczu jaki posiadam bardzo źle wyświetla mi obraz i koloryo.Prócz jednego odtwarzacza Nero,który wyświetla idealnie.Wielokrotnie próbowałem odinstalowywać i instalowac kodeki i nic to nie dawało.Aktualnie mam zainstalowane tylko Klitecodec.Jezeli wiecie jaka jest przyczyna takiego złego wyświetlania obrazu to napiszcie .Z góry dzięki

Jaką posiadasz kartę graficzną (producent, model) i jakie sterowniki zainstalowane do niej (dokładna wersja) ?

Ze swojej strony polecam FFDShow.

Pamietaj, że przed instalacją nowych kodeków musisz odinstalować wszystkie inne (jeżeli nie zgadza się wydawca).

Ale najpierw skupmy się na karcie graficznej.

Karte graficzną jaką posiadam to:

nVIDIA GeForce2 MX 100/200 Video Adapter

Jaki posiadasz system operacyjny ? Zakładam, że Windows XP, więc:

Pobierz i zainstaluj ForceWare 56.64 (Win.XP) (kliknij na >>Primary Download Site<< pod napisem International.

Przed instalacją powyższych sterowników, odinstaluj najpierw poprzednie (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> NVIDIA DISPLAY /usuń/).

Po instalacji powyższych sterowników i ponownym uruchomieniu komputera, koniecznie zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c.

Jeżeli powyższe zabiegi nie pomogą (a są to najlepsze sterowniki dla Twojej karty graficznej), to zainstaluj kodeki FFDShow (link podałem w miom poprzednim poście). Pamiętaj jednak, że musisz usunąć wszystkie kodeki, które instalowałeś wcześniej, uruchomić ponownie komputer i zainstalowac dopiero FFDShow.