Problem z wyświetlaniem obrazu w starszych grach


(Piotrek2007pl) #1

Witam, moim problemem dzisiaj jest posiadanie czarnych pasków po bokach w starszych grach np. Hidden & Dangerous 2. Maksymalna rozdzielczość jaką mogę ustawić na swoim sprzęcie to 1024x768, gdzie oczekiwana jest 1366x768. Jednakże bardziej zależy mi na tym, ażeby chociaż rozciągnąć obraz i wyłączyć skalowanie do środka czy tam automatyczne. W starym laptopie miałem taką funkcję, aby rozciągał obraz jeśli nie był wyświetlany na całym ekranie, a na Tym niestety jest opcja skalowanie obrazu, aczkolwiek nie można wybrać żadnej opcji poza wybraniem podstawowego skalowania czy coś takiego (Intel Graphics HD 3000), a w aplecie nVidii w ogóle czegoś takiego nie ma, jak skalowanie obrazu. Kombinowałem z zmienianiem rozdzielczości poprzez rejestr, jednakże powodowało to problemy z wyświetlaniem obrazu w grze. Zaproponowano mi, żebym też zainstalował sobie ten program "sudo apt-get install nvidia-settings" (link do strony skąd: http://www.ubuntu-pomoc.org/rozciaganie-ekranu-podczas-grania-w-starsze-gry-na-szerokich-monitorach/). Jednakże nie potrafię tego ściągnąć albo jestem po prostu na to za tępy. Jeżeli temat jest nie w tym dziale co trzeba, to przepraszam i proszę o przeniesienie, gdyż napisałem wątek tutaj z powodu problemów na tym właśnie Windowsie. Bardzo proszę o pomoc (może być link do tego programu "sudo...") i z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam, Mateusz.

PS1: Jest również napisane o jakimś programie "nVidia X Server Settings", który chyba właśnie jest tym "sudo...", ale nie mam pewności i również nie wiem, gdzie mogę posiąść ten komponent, który zapewne ulżyłby mi w męczarniach :D.


(pawcio1212) #2

wiesz nie zainstalujesz programu z linuksa na windowsie

http://windows7forum.pl/czarne-paski-po … ia-19495-t


(Piotrek2007pl) #3

Z tego linku co podałeś: “Ja miałem ten sam problem ale u mnie wina leżała w Ustawieniach Monitora gdyż tam było Tryb skalowania na Automatyczny i wystarczyło że zmieniłem na Panoramiczny.”

Albo jestem ślepy, albo w ogóle nie mam takiej opcji w komputerze. Gdy kliknę PPM na pulpit i dam “rozdzielczość ekranu -> ustawienia zaawansowane -> panel sterowniczy grafiki i mediów Intel®”, to jest tam opcja skalowania od Intel HD Graphics 3000, aczkolwiek jest tylko jedna opcja “zachowaj skalowanie urządzenia wyświetlającego” i nic poza tym.


(pawcio1212) #4

raczej to będzie w nvidi bo ona jest od grafiki 3D


(Piotrek2007pl) #5

Tak, tylko że ja mam dwie karty graficzne, ale w żadnym aplecie z tych dwóch kart nie ma opcji, aby włączyć skalowanie, które rozciągałoby obraz na całą szerokość. Dlatego poszukuję podobnego programu chociażby do tego na linuksa.


(pawcio1212) #6

nazywa się sterowniki apletu nvidia

zaktualizuj sterownik i może się uaktywni

http://bit.ly/RiSigr


(Piotrek2007pl) #7

Jeżeli próbujesz ze mnie zrobić debila, a nie pomóc to do widzenia. Instalowałem najnowsze sterowniki, a zanim dotarłem tutaj korzystałem z wujaszka google. Forum to jest stworzone po to, aby pomagać innym, a nie odsyłać do google i: “poszukaj sobie sam”. Do widzenia.


(pawcio1212) #8

Większość osób piszących na forum nie szuka w google, dlatego odsyłam cie do google.

Wiesz osoby które pomagały piszą z pamięci albo pisząc nie widząc tego nigdy, a jak widać nie zniechęca to ich tylko podpowiadają nawet w najbardziej tropikalnych problemach.

Rozumiem że jeśli odeśle cie do czegoś co próbowałeś to zadziała na ciebie jak płachta na byka.

spróbuj http://www.nvidia.pl/object/ntune_5.05.54.00_pl_old nic innego nie poradze bez lepszego wglądu

PS nie chce nikogo obrażać ale mogłeś dać zdjęcie jak to u ciebie wygląda z brakiem skalowania u nvidii


(Piotrek2007pl) #9

nTune wywala mi bluescreena i następuje reset kompa - nie działa.


(pawcio1212) #10

a może to

http://www.nvidia.com/object/nvidia-sys … river.html