Problem z wyświetlaniem, śmieci na ekranie


(Innuendo85) #1

No ok... temat jest taki bo nie wiedziałem jak to opisać :wink:

Mam tu kilka przykładów:

Tu mamy program Gwenwiev (który bardzo mi się podoba). Przy poruszaniu zdjęciem zostają pozostalości okienka wyświetlającego informację o nim. Tak właśnei charakterystycznie sie ono ciągnie.

KDE 3.4 i przeźroczystość w menu. jak widać pod wyświetlanym podmenu zostały pozostałości poprzedniego. Wiem że przeźroczystość w 3.4 nie była chyba standardem. Niemniej jednak czy u was też tak się dzieje? Ewentualnie czy w KDE 3.5 występuje coś takiego?

Opera i pasek który sie wyświetla przy kliknieciu w pole adresu. jeżeli podczas jego wyświetlania przwinę stonę w górę zostają takie śmieci, choc to najmniej uciążliwe.

Opera poraz drugi... przy włączonym "gładkim przewijaniu" w jego trakcie powstaje efekt widoczny na dole.

Czy to błędy pojedynczych programów, niedopracowanie efektu przeźroczystości w KDE 3.4? Może ktoś ma 3.5 i wie jak to tam wygląda?


(Szymszejdi) #2

Być może coś nie tak z kartą graficzną? źle się zainstalowała lub stare sterowniki. U mnie w prawdzie pod windą też kiedyś pojawiały się podobne błędy, było to zpowodowane za małą ilością RAMU gdy przez dłuższy czas komp myślał to zapominał o odświeżaniu pulpitu i takie duchy zostawały aż do ponownego uruchomienia systemu.