Problem z wyświetlaniem strony aliexpress

Mam problem z wyświetlaniem strony aliexpress (konkretnie główna wyświetla się prawidłowo, dopiero gdy wejdę do sklepu z konkretnym produktem wyświetla mi się to…)


Przeglądarka to najnowszy firefox (z adblockiem oraz bez. Uruchomienie z wyłączonymi dodatkami również nic nie daje). Jest szansa wyświetlić prawidłowo tą stronę, bez zmiany przeglądarki na inną?

U mnie wszystko wyświetla się prawidłowo, gdzie wlezę w ali.

Windows 10 pro, FF 87 - portable pobrany do dokumentów zip i wypakowany, ustawiony.
https://download-origin.cdn.mozilla.net/pub/firefox/candidates/87.0-candidates/build3/win32/pl/firefox-87.0.zip
Do tego jest moją domyślną przeglądarką i wersja udana, jak mało która, czyli szybka, bez błędów.
Zastanawia mnie, że mimo wyłączenia dodatków - jakaś amba blokuje skrypty w firefoxie. Jakiś program zewnętrzny? Ochrona internetu? Nawet wyłączony internet antywirus, to nie oznacza, że jego aplety nie działają.
Mam tylko systemowego defendera i blokuję dodatkami na potęgę.

Antywirus to Defender dołączany do Windows 10. Żadnej ochrony internetu. Pobrałem wersję portable Opery i tam Ali działa jak należy.

Może ustawiłeś ścisłe blokowanie w zakładce prywatności ustawień przeglądarki?

Mam ustawioną opcję “własne” (zmiana na standardowe, odhaczenie wszystkiego też nic nie daje)

Wyglada jakby była blokowana domena alibabacdn, alicdn, czy jakiej oni tam cdn używają bo nie mogę teraz sprawdzić :wink:
Włącz ff w trybie awaryjnym, żeby całkowicie wykluczyć dodatki.

Pisałem wyżej już to robiłem i sytuacja nie ulega poprawie.

Nie jestem pewien, czy uruchomienie z wyłączonymi dodatkami daje identyczny efekt co w trybie awaryjnym…
Możesz jeszcze utworzyć nowy profil jeśli w tym coś poustawiałeś tak, że blokuje ci tę domenę.

to już wolę Operę w wersji portable.

Nie daje, Firefox chyba nawet wtedy olewa preferowane wartości z about:config.

To nie jest czarna magia:

Jak masz z 50 dodatków bez opcji eksportu ich ekstremalnych konfiguracji to możesz kombinować wyciągać je z profilu skopiowanego na pulpit do folderu “stare dane Firefox”.

Utworzyłem nowy profil i faktycznie strona wyświetla się prawidłowo. Tylko jest kłopot, na starym profilu działam już dobrych kilka lat i nie pamiętam nawet ile i jakie modyfikacje ręcznie wprowadziłem. Poza tą stroną lis sprawuje się świetnie. Dodatki to nie problem, mam ich cztery. Gorzej z “tuningiem” - np. nie pamiętam jak, ale było z tym trochę zachodu, wyciągnąć pasek zakładek na belkę okna (obok krzyżyka zamykania okna, maksymalizowania i minimalizowania)

Mozilla zaskakuje z wersji na wersję. Okazało się, że w v85 usunęli DNS ESNI, oczywiście nie informując dostatecznie o tej zmianie.
Jakiś czas temu też wyleciała opcja z about:config, aby pokazywało tylko rzeczy zmodyfikowane przez użytkownika. Taki checkbox był wczęśniej dostępny, teraz nie.
Jak chcesz zobaczyć, co zmieniałeś w starym profilu to kliknij w about:config w “Wyświetl wszystko” i naciśnij Ctrl+Shift+k, w konsoli wklej:

var elements = document.getElementsByTagName('tr');
[...elements].filter(
el => !el.classList.contains('has-user-value')
).forEach(
el => el.style.display = (el.style.display === 'none') ? 'table-row' : 'none'
);

i naciśnij ENTER. Powinny wyświetlić się tylko wpisy, które były zmodyfikowane ręcznie przez użytkownika.

Ostatnio Mozilla mnie wpienia takimi decyzjami.

Jeżeli chodzi o Layout przeglądarki, to pewnie też gdzieś jest to zapisane.

Tamten znacznik widzę w Nightly 88.0a1 (2021-03-21) (64 bity), może wróci w grudniu 2021:

poza tym pewnie kopia i tak jest w pref.js

Normalnie działa, a mam jak @Bogdan_G blokadę wszystkiego, albo lepiej:

Profil wyczyść, jak jesteś zalogowany to wszystko wróci. Skróty, hasła, dodatki.
A jak nie to zaloguj/ zarejestruj i dopiero wyczyść

obie porady nie pomagają.

Znaczy jakie?

  • Na czystym profilu znowu się zepsuła oferta ali?

    Wtedy trzeba by sprawdzić co za studies/eksperyment włączył się dla Firefox 86.0.1 / 87.

  • Synchronizacja przywróciła bug z ofertami ali?

    Wtedy trzeba szukać by buga w about:config podlegającego synchronizacji (niby wiele ustawień się nie zapisuje do mechanizmu synchronizacji).


Jak zrobiłeś tylko czyszczenie danych domeny ali (cache, cookies, localStorage/sessionStorage/IndexedDB), to raczej nie to pewnie bugowało oferty.


Dizajn “przekombinowany” raczej nie zapisał się w about:config a pewnie masz w profilu Firefox katalog /chrome i w nim plik userChrome.css:

https://www.userchrome.org/

(ostatnia deska ratunku na problemy poza kontrolą about:config / GUI)


Jak nie działa ci skrypt do konsoli to sobie po prostu obejrzyj plik pref.js (i tak byś musiał odsiać czymś wpisy jakie Moz://a przestawiła na wartość inną niż domyślna - z około 30 takich niestety będzie).

Postaram się odpisać najjaśniej jak tylko potrafię:

Post powyżej jest odpowiedzią na sugestię @jajecpl

na czystym profilu strona działa dobrze i nic się nie zmieniło.
W nowym profilu pasek zakładek zostaje przywrócony do domyślnego wyglądu.