Problem z wyświetlaniem strony na operze


(Max1414) #1

Witam!

Mam problem ze stroną, a konkretnie Opera jako jedyna spośród IE, FF, Chrome nie potrafi rozpoznać wysokości strony i ucina jakoś dziwnie (w zasadzie nie ucina tylko jakby "filtruje"). Próbowałem przełączać różne właściwości CSSa i nie mam pojęcia co jest grane, strona się waliduje, CSS też(poza box-shadow i word-wrap), no i na innych przeglądarkach działa dobrze.

Potrafiłby ktoś to firebugiem, albo innym narzędziem "przeklikać" i wskazać co jest problemem? Byłbym bardzo wdzięczny.

Adres strony, na której występuje ten problem:

http://linkswall.net/MrSample/


(manieKMP) #2

Wywal z "#main" wysokość i powinno być dobrze, jeszcze dojdzie Tobie cieniowanie do stopki, którego nie ma z tą własnością.


(adpawl) #3

Do kasacji height:100%; w #content (plik main.css)


(Max1414) #4

Dzięki za pomoc, tylko problem w tym, że po takiej operacji w: http://linkswall.net/MrSample/images/ stopka nie zostaje już na dole strony tak jak powinna, a kończy się tam gdzie content/main. A właśnie chodzi mi w tym szablonie, żeby stopka była na samym dole dopóki treść jest mniejsza od wysokości strony.


(manieKMP) #5

@Maxikq, próbowałeś również (bez tego co ja napisałem) rady adpawl?

Z tego co sprawdziłem na O, jeżeli zrobisz tylko to co pisze adpawl, stopka pozostanie na swoim miejscu (czyli tak jak być powinno), ale wystąpi problem z cieniowaniem przypisanym do #content , na stronach ze zbyt krótką treścią (cień na dole będzie znacząco odstawał od stopki). Niestety próby edycji na żywca kodu css w dragonie nie dały zadowalających efektów, czyli poprawnego cieniowania.


(Max1414) #6

Dzięki za zwrócenie uwagi,tak sprawdzałem, ale zobaczyłem, że cienie świrowały więc dałem sobie spokój, a w sumie nie pomyślalem, żeby cień naprawić :).

Teraz usunąłem cień i height z contentu,przeniosłem cień na tą środkową komorkę (.cell) i wygląda, że jest OK (poza drobnym problemem z cieniami na operze, ale przynajmniej połowy strony nie ucina).