Problem z wyświetlaniem wartości w pliku BMP

Witam

posiadam w firmie program do rejestracji temperatur ( http://www.termoprodukt.com.pl/produkty/rejestratory-temperatury-wilgotnosci/omega ).

Program wcześniej działał pod systemem Windows 98, teraz jest uruchomiony pod Windows XP. 

Niestety jest mały problem, pod XP nie wyświetla wartości temperatur na planie budynku w formacie BMP. Od producenta dostałem odp. że program będzie wyświetlał tylko te dane pod 98. 

 

Wydaję mi się, że Windows XP nie ma jakiejś biblioteki, która jest odpowiedzialna za pracę z formatem BMP.

 

Ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać?

 

 

To zrzut ekranu jak to powinno wyglądać - 

http://www.termoprodukt.com.pl/img/zrzut.jpg

 

U mnie niestety zamiast wskazań temperatur są tylko kreski. 

A w formie tekstowej (tak jak z lewej strony) są podawane temperatury prawidłowo ?

 

Bo w Xp i kolejnych zmieniono zasady dostępu przez system do portu RS232.

Przed XP programista odwoływał się do RS232 bezpośrednio (sprzętowo), od XP i dziś trzeba to robić przez specjalne biblioteki.

 

Można spotkać jakieś adaptery sprzetowe, programiki które pomagają ale zawsze jest ryzyko, że akurat z Twoim sprzetem czy oprogramowaniem to nie zadziała.

Tak z lewej strony wszystko wyświetla się prawidłowo. Nie mam tylko odczytów na tym planie budynku. 

lewismajster

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

  1. To Producent powinien zapewnić działający soft

  2. Win XP również już nierozwijany

  3. Szukaj rozwiązań konkurencji

Pozdrawiam

 

Czyli można uznać, że program robi to programowo a nie sprzętowo. Więc jest mała szansa na zadziałanie.

 

Trzeba by popróbowac uruchamiać w trybie zgodności z 98, jest tam kilka opcji które można sprawdzić.

Bo jakoś od strony programowania nie widzę tak drastycznych zmian aby mogły powodować nie wyświetlanie.

Choć istnieje jedna możliwość, że mimo wyświetlenia po lewej jakiś wartości program ma jednak problem z odczytem portu RS232 w czasie relanym.

Próbowałem w trybach zgodności, niestety bez skutku. Raczej wydaję mi się, że to nie problem z połączeniem RS232,

ponieważ temperatury z lewej strony wyświetlają się poprawnie w czasie rzeczywistym.

 

Może w XP brakuje jakiejś biblioteki związanej z BMP.