Problem z wysyłaniem plików w gg

Mam taki problem, otóż:

Gdy chcę wysłać plik przez GG jednej znajomej pokazuje mi, że nie można nawiązać połączenia. Ona mi może przesyłać pliki. Jeszcze miesiąc temu ja jej też mogłem. Ani ona, ani ja nie zmienialiśmy operatora. W Inwigilatorze pokazuje mi, połączenie P2P z nią. Innym osobą z GG mogę przesyłać pliki.

Jednym słowem mogę przez gg przesyłać pliki we wszystkie strony oprócz: od siebie do tej jednej znajomej.

Wiecie o co chodzi ?? :?

Blokuje zapora , jak ma XP+sp1 to może ma załączoną zapore systemową , bardzo skuteczna w tego typu sprawach jak chodzi o przesyłanie plików , może ma jakiś inny firewal zainstalowany, też może blokować.

W SP2 też jest zapora ale jeżeli chodzi o przesyłanie plików przez GG to ona akurat nie blokuje , jest nieskuteczna, cosik spartaczyli.

Myślałem, że w SP2 jest zapora :?

Ja mam SP1 i moge wysylac i inni kiedys tez mobli do mnie wysylac pliki az do momentu jak zainstalowalem FIREWALLA NORTONOWEGO :?

W SP1 tez jest tylko mniej rozbudowana i tak się w oczy nie rzuca :slight_smile:

PRZYCZYNĄ NA 100% JEST FIREWALL. POWIEDZ ŻEBY ONA WYŁĄCZYŁA I ZRESETOWAŁA GG.

hmmm… to co trzeba uczynić aby plik poszedł wkońcu przez sieć. Mam wyłączony firewall i do mnie ludzie nie mogą wysyłac plików natomiast ja do nich moge przesyłaś pliki. To troche dziwne, ma ktoś jakieś propozycje ?

Obaj ludzie, którzy wymieniają pliki muszą być dostępni i mieć siebie w kontaktach. Czy tak jest ??

Poza tym w moim przypadku problem się rozwiązał sam - wina sieci GG :?

No pronto, ja jestem dostępny, druga osoba jest dostępna. Oboje jesteśmy zamieszczeni na liście kontaktów. Teraz wpadła mi myśl ale to jest raczej mało istotne, w swojej liście kontaktów mam zamieszczonego również siebie. Ale to raczej jest bez znaczenia.

Wydaje mi się, że jest to wina sieci.

To nie ma znaczenia.

hmmm… myślisz, że to wina neostrady ?? czyli nic nie można z tym zrobić :evil: ??

Nie wydaje mi się ze Neostrady. Jak już to serwerów GG. :smiley:

Ja też tak czasami mam. To po prostu wina serwerów GG i nie ma się czym przejmować.